UP #1 - Bezpieczeństwo

This is a past event

30 people went

Location image of event venue

Details

Z radością chcielibyśmy zaprosić na pierwsze spotkanie nowej grupy miłośników programowania!

Tematem przewodnim najbliższego spotkania będzie bezpieczeństwo, a swoją obecnością zaszczyci nas James III Ruffer - jak sam mówi o sobie "Certyfikowany Etyczny Haker, który uwielbia rozwiązywać skomplikowane problemy z wykorzystaniem technologii".

James omówi najciekawsze narzędzia do testowania bezpieczeństwa aplikacji dla developerów. Opowie też o OWASP oraz pokaże na co zwrócić szczególną uwagę podczas tworzenia systemów informatycznych - czyli, jak inni mogą próbować włamać się do naszej aplikacji.

Przed wystąpieniem Jamesa będzie czas na tzw. "lighting talks" - krótkie wystąpienia, związane z tematem meetupu bądź ogólnie - z tematem grupy. Przemówienia są otwarte dla wszystkich uczestników grupy. Jeżeli ktoś chciałby coś powiedzieć, prosimy o przesłanie informacji bezpośrednio do mnie, bądź komentarz na stronie wydarzenia. Na najbliższe spotkanie mamy zaplanowane 2 lighting talki:

- Tomasz Łopusiewicz opowie o Persisting Value Objects,

- Michał Bujalski, który przedstawi problemy związane z bezpieczeństwem w aplikacjach na system Android.

Język: Angielski i Polski.
Start: godzina 17:00.
Wstęp: Wolny.

UWAGA!! Wydarzenie jest otwarte - prosimy jednak o zapisywanie się na stronie meetupu. Będzie pizza i piwo, więc chcemy być odpowiednio przygotowani :-)