UP #8 - It's evolution, babe!

This is a past event

24 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejny meetup z serii Uszanowanko Programowanko!

UWAGA: Najbliższy meetup jest w czwartek, nie w piątek jak poprzednie spotkania.

Tym razem ponownie będziemy rozmawiać o ewolucji w programowaniu! :-)

Na najbliższe spotkanie mamy przygotowane 3 wystąpienia. Agenda poniżej:

Macie​j​​​ Mączko

What the Hack?!

Ponieważ nie ma takiej palmy, z którą byśmy do tramwaju nie weszli. Hack wprowadza najlepsze cechy nowoczesnych języków programowania w zwartej, przystępnej formie maszyny wirtualnej, gotowej do uruchomienia Twojego obecnego kodu od zaraz. Nauka nowego języka, poprawienie istniejącej bazy kodu i przygotowanie środowiska do przejścia na HHVM jest jak uruchamianie na nim kodu PHP - błyskawiczne!

Macie​j​ Miara

PHP 7

Czas na duże zmiany! PHP 7 wprowadza sporo nowości, które sprawią, że pisanie kodu będzie wygodniejsze, bezpieczniejsze i szybsze. Lepsze typowanie, nowa obsługa błędów czy operatory to tylko niektóre z wielu ulepszeń. Prezentacja będzie prowadzona w formie pokazu na żywo, w trakcie którego przedstawię najważniejsze informacje dotyczące nowej wersji języka.

Paweł Skotnicki

PSR-7 - HTTP message interfaces

Zapytania i Odpowiedzi HTTP to podstawa aplikacji internetowych. Do tej pory każdy framework implementował je inaczej, jednak w maju 2015 roku PHP-FIG zatwierdziło PSR-7. Podczas prezentacji przedstawię zaproponowany interfejs pary Request/Response oraz postaram się odpowiedzieć na pytanie jakie korzyści może nam - programistom PHP - przynieść.

Tradycyjnie po części oficjalnej zapraszamy na networking przy pizzy i piwie!

Zapraszamy również na http://www.uszanowanko.pl/