UP#19 - Automatyzacja - testing like a pro

This is a past event

112 people went

Location image of event venue

Details

Cześć!

Na ostatnim meetupie zrobiliśmy wstęp na temat testów, a teraz zapraszamy na prawdziwe mięcho dla wymiataczy automatyzacji testowania!

Maciej Kusz - Krótka historia o Web Testing Frameworku

Na prezentacji postaram się opowiedzieć, w jaki sposób od 0 zaprojektować i napisać narzędzie do testów kilku podobnych aplikacji korzystających z Angulara w oparciu takie elementy jak: Python, Selenium (wraz z Page Object Pattern) i BDD. Prezentacja ma przybliżyć wszystkie etapy prac (od wymagań, przez proces decyzyjny doboru narzędzi, aż do samej implementacji).

Tomek Konieczny - Architektura frameworka testowego

Architektura frameworka testowego, ukierunkowanego głównie na funkcjonalne testy regresji. Całość projektowana pod kątem łatwości i szybkości tworzenia nowych scenariuszy ale również przydatności z punktu widzenia developerów (logi, raporty). Od strony technologii: JavaScript, WebDriverJS, Cucumber-js, BrowserMob Proxy, Make, Xvfb, Docker, Linux.

Adam Polak - Code once, use everywhere

Wiele aplikacji, jeden kod. Na co zwrócić uwagę tworząc system, który ma pozwolić na testowanie różnych aplikacji, bez konieczności modyfikowania istniejącego kodu? Podczas prezentacji postaram się przedstawić jakie mechanizmy mogą się okazać przydatne aby to osiągnąć.

Jak ZAWSZE pizza i piwo! :)