UP#27: Node Budowniczy

This is a past event

118 people went

Details

Uszanowanko! Czy Node Budowniczy zawsze da radę? Czy Node Budowniczy nie jest sam? Spróbujemy dowiedzieć się tego podczas najbliższego meetupu. Zapraszamy wszystkich, którzy programują w Node.js i tych, którzy zastanawiają się, czy warto zacząć.

Adam Polak – Event source all the things!

Event sourcing to od kilku lat jeden z najpopularniejszych tematów, jednak często prezentowany w oparciu o gotowe frameworki/rozwiązania. Wspólnie przejdziemy przez wszystkie elementy systemu opartego o ten wzorzec. Żadnych wspomagaczy, żadnych frameworków!
Czym jest event sourcing? Na co pozwala? A co z wydajnością? Na te i wiele innych pytań postaramy się uzyskać odpowiedzi podczas prezentacji.

Przemek Nowakowski – Power-up services with gRPC

Podejście mikroserwisowe w naszym projekcie, oprócz oczywistych zalet, potrafi wygenerować też szereg problemów – między innymi z komunikacją pomiędzy poszczególnymi serwisami. W prezentacji omówimy od podstaw framework gRPC, dzięki któremu będziemy w stanie w szybki i przyjemny sposób połączyć nasze serwisy. Sprawdzimy też, do czego się nadaje, do czego nie oraz prześledzimy podstawowe problemy, jakie możemy napotkać przy takim podejściu. Nie obejdzie się również bez porównania z obecnymi na rynku alternatywami i sprawdzenia, co z tą obiecywaną wysoką wydajnością.

Tradycyjnie już: zapisujcie się, bierzcie ze sobą znajomych i wpadajcie tłumnie – Stara Poczta pomieści wszystkich! Ciepłej pizzy i zimnych napojów też nie zabraknie. ;)