Past Meetup

UP#30: Not your grandpa's PHP!

This Meetup is past

127 people went

Details

PHP to język, który powstał już ponad 20 lat temu. Czy to pora, żeby zamienić go na coś nowszego? Nope! PHP ciągle ma się dobrze, a to dzięki kolejnym narzędziom, rozwiązaniom i sztuczkom, które pozwalają efektywnie korzystać z tego języka w XXI wieku. Podczas jubileuszowego, trzydziestego Uszanowanka pokażemy, jak być prawdziwą, PHP-ową awangardą.

Piotr Brzezina – Jak stworzyć API szybko, ale jednocześnie porządnie

Z jednej strony: zalety korzystania z biblioteki API Platform. Z drugiej: podejście do projektowania wykorzystujące CQRS. Podczas prezentacji spróbujemy połączyć te dwa rozwiązania – nawet jeśli na pierwszy rzut oka niezbyt do siebie nie pasują.

Adrian Chlubek – Swoole w PHP. Czy to ma sens?

Dowiemy się, czym jest Swoole, w jakim celu został stworzony i jakie funkcjonalności oferuje – wszystko to na żywych przykładach. Przede wszystkim jednak spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy używanie Swoole ma sens?

Franciszek Krasowski – PHP-PM. Hit czy kit?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czym jest PHP-PM? Jak działa?
Jak wypada w porównaniu do innych popularnych rozwiązań?
Czy jest wystarczająco stabilny? Franciszek Krasowski odpowie na wszystkie te pytania (a także na te, których jeszcze nie zadaliście).

Zapisujcie się, dawajcie znać znajomym i przychodźcie razem na Starą Pocztę! Gorące dyskusje, pyszna pizza i zimne napoje – jak zawsze – za darmoszkę.