Past Meetup

UP#33: Zostań architektem swojego kodu

This Meetup is past

180 people went

Details

Pora na listopadowe Uszanowanko! Wszystko wskazuje na to, że Stara Poczta w Gliwicach znowu będzie pełna ludzi, bo przygotowaliśmy dla was wyjątkowo ciekawe tematy. Test-driven development, object-oriented programming, protocol-oriented programming, Clean Architecture Wujka Boba – a wszystko to krążące wokół mobile developmentu. Wow! Szacuneczek, prawda?

Anna Widera – Object-oriented vs protocol-oriented, czyli o tym jak przełożyć skomplikowany świat na przejrzysty kod

W czasie prezentacji opowiem o obu paradygmatach, ich zaletach i ograniczeniach. Będą przykłady, będą smoki i tak – będzie też o nazewnictwie (kto nigdy nie poszedł po kawę, bo nie wiedział jak nazwać klasę, niech pierwszy rzuci myszą!).

Damian Zawadzki – Wstęp do Clean Architecture

O tym jak pisać aplikacje i z czystym sumieniem chodzić spać, czyli wstęp do Clean Architecture Wujka Boba – oczami Android Developera. Spróbujemy uporządkować i ustandaryzować kod tak, aby wszystkim żyło się lepiej.

Michał Bujalski – How to TDD your MVP

Jak zabrać się za jednostkowe testy aplikacji mobilnych? Jak wykorzystać w pełni schemat model-view-presenter i wprowadzić TDD w swoich projektach? W tej wstępnej prezentacji odpowiemy sobie na wszystkie powyższe pytania – na przykładzie apek androidowych.

Zapisujcie się na event i zapraszajcie znajomych! Na wszystkich będą czekały – jak na każdym Uszanowanku – darmowa pizza i pićko.