05. Spotkanie Web Performance Warsaw

This is a past event

36 people went

Details

Po dłuższej przerwie piąte spotkanie grupy poświęconej wydajności webowej przed nami! Tym razem gościmy dwa bardzo ciekawe tematy. Gorąco zapraszam wszystkich. Przyjdź i przyprowadź kogoś jeszcze!

PS. Dla osób, które gościły u nas wcześniej - zwróćcie uwagę, tym razem spotkanie odbywa się w Budynku Głównym SGH.

UWAGA: Zmiana pregelgenta.

Ze względów rodzinych Krzysztof Jończyk nie da rady wystąpić w podziałek. Zamiast niego będzie występował Krzysztof Skaradziński

1. Krzysztof Skaradziński - Oręż do walki z czasem. Czym i jak walczyć by wygrać.

Opis:

"40% of people abandon a website that takes more than 3 seconds to load" Akamai. O tym w jaki sposób i przy użyciu jakich narzędzi śrubuje się czas odpowiedzi w największych serwisach w kraju napisanych w PHP.

Bio:

Krzysztof Skaradziński od 10 lat związany z programowaniem. Obecnie programista w firmie Gowork.pl odpowiedzialny za rozwój kluczowych funkcjonalności serwisu. W swojej pracy duży nacisk kładzie na optymalizowanie, profilowanie kodu i baz danych. Miłośnik testów i Symfony.

2. Michał Furmankiewicz - Dlaczego moja aplikacja działa „wolno”? Jakie środowiska aplikacyjne zapewnia nam chmura Azure i które wybrać z perspektywy wydajności.

Opis:

W czasie sesji wyjaśnię Wam dlaczego w Azure mamy wiele różnych możliwości dostarczania aplikacji, czym się różnią i jakie jest ich przeznaczenie. Następnie, na bazie własnych doświadczeń i testów opowiem, które wybrać do swojego projektu. A na to wszystko spojrzymy z perspektywy oferowanej wydajności.

Bio:

Michał Furmankiewicz, aktualnie pracuje w Microsoft jako Architekt Rozwiązań Chmurowych z największymi klientami w sektorze finansowym. Ostatnio 9 lat spędził pracując jako konsultant w obszarze produktywności a następnie architekt dla sektora finansowego, pracując m.in. z takim klientami jak ING Bank, Millennium Bank, PKO BP czy mBank. W swojej karierze był również odpowiedzialny za jedne z największych projektów chmury prywatnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Michał pasjonuje się nowymi technologiami i ich wykorzystaniem w biznesie. Chmurę postrzega jako narzędzie, która może pomóc w transformacji firmy. W czasie wolny chętnie dzieli się wiedzą z innymi występując na konferencjach, spotkaniach grup czy poprzez wpisy na blogu. Ostatnio szuka rozwiązania problemu umierających pszczół.