Scalania 29 - wirtualno-stacjonar­ne spotkanie z językiem Scala

This is a past event

12 people went

Location image of event venue

Details

@WarszawScala User Group ma zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie scalające w siedzibie Javeo (http://www.javeo.eu/) na Stadionie Narodowym (wskazówki jak dotrzeć poniżej).

Spotkanie będzie transmitowane na żywo przez Google Hangouts On Air (https://plus.google.com/events/c1rh8fbv5ajf9dbkbtuomcf08dg) oraz YouTube. Zainteresowanych interaktywnym udziałem zdalnym proszę o kontakt (patrz sekcja Organizers (http://www.meetup.com/WarszawScaLa/members/?op=leaders)).

Tym razem tematyka przewodnia to…akka-http (http://doc.akka.io/docs/akka-stream-and-http-experimental/current/scala/http-model.html).

Szkic agendy zawiera nagranie akka-http: (un)REST your actors ze ScalaDays 2014 (http://www.parleys.com/play/53a7d2c3e4b0543940d9e539/chapter0/about) oraz zapoznanie się z akka-http praktycznie (m.in. przegląd dostępnych szablonów Activatora).

Jest to doskonała sposobność dla wszystkich - bardziej zaawansowanych w temacie i tych mniej - aby rozpoznać temat dogłębniej. Zaawansowani pomogą merytorycznie, a Ci mniej nabędą doświadczenia. Obie grupy powinny się świetnie uzupełnić i nie powinno być nudno.

Dołącz do dyskusji o spotkaniu i sprawach scalowych na naszym forum WarszawScala (https://groups.google.com/d/forum/scalania).

Przyjdź i spotkaj się na żywo z zapaleńcami scalowymi z Warszawy i wirtualnie (za pomocą Google Hangouts on Air) spoza stolicy w miłej atmosferze biura Javeo (http://www.javeo.eu) na Stadionie Narodowym.

Na spotkanie należy przynieść komputer z najnowszym sbt[masked]-RC1 (http://www.scala-sbt.org/) (zaleca się wykonać sbt console przynajmniej raz) oraz IntelliJ IDEA[masked] (http://www.jetbrains.com/idea/) z wtyczką do Scali[masked] (http://blog.jetbrains.com/scala/2014/08/29/scala-and-play-plugins-update-0-41-2-is-out/) lub...co okazuje się być wielce przydatne w bardziej skomplikowanym kodzie scalowym...Scala IDE (http://scala-ide.org/).

Wsparcie lokalowe, sieciowe i żywieniowe zapewnia nam firma Javeo (http://www.javeo.eu/).

Krótki adres do upubliczniania wydarzenia - http://warszawscala.pl (http://warszawscala.pl/).

Wszyscy - bez względu na poziom zaawansowania w Scali czy wcześniejszego udziału w scalaniach czy innych inicjatyw scalowych - są mile widziani i powinni znaleźć dla siebie coś użytecznego. Dobra zabawa gwarantowana, a towarzystwo z pewnością nie pozwali się nudzić (potwierdzone organoleptycznie)!

Jesteśmy na twitterze jako @WarszawScaLa (https://twitter.com/warszawscala). Koniecznie RTwittuj!

Dyskutujemy na forum WarszawScala (https://groups.google.com/d/forum/scalania).

Firmy, które zechciałyby wesprzeć kolejne edycje, proszone są o kontakt z organizatorami (http://www.meetup.com/WarszawScaLa/suggestion/).

Do zobaczenia w środę!

Jak dotrzeć do Javeo:

Biuro JAVEO mieści się w module M2, na pierwszym piętrze. Należy kierować się do bramy numer 1 (nie jest to brama główna!). Brama numer 1 jest na prawo od wejścia głównego.
Jak już będziesz pod bramą i nikogo nie zastaniesz w miejscu zbiórki, zadzwoń do Magdy (organizator spotkań ze strony Javeo) pod numer[masked], która zejdzie po Ciebie.