Past Meetup

Dalszy krok w Scali - pattern matching druga tura

This Meetup is past

17 people went

Location image of event venue

Details

Uwaga! To jest druga tura tego samego warsztatu, jeżeli jesteś zapisany na pierwszą nie zapisuj się tutaj - zróbmy miejsce dla tych, którym nie udało się dotrzeć na pierwsze podejście.

Warsztaty ze wstępu do scali, pójdziemy krok dalej niż na pierwszych warsztatach. Pokażę Wam bardzo potężny mechanizm pattern matching i jego zastosowanie na dość realnych przykładach. W dalszej części pokażę jak dołożyć do niego inny mechanizm - sealed trait dzięki któremu zrzucimy trochę roboty na kompilator.

Ważne: wymagam od uczestników chociaż podstawowej umiejętności programowania w jakimkolwiek innym języku, nie dam rady zrobić warsztatów gdzie będę musiał tłumaczyć co to jest zmienna a co to metoda, podstawowa znajomość scali nie jest wymagana chociaż mile widziana.

Przygotowanie:
- zainstalowana java8 albo java9 http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk8-downloads-2133151.html - Jakieś IDE albo edytor tekstu (polecam tutaj InteliJ https://www.jetbrains.com/idea/ w darmowej wersji community)

- zainstalowane sbt https://www.scala-sbt.org/download.html

- jakiś plugin do scali do waszego ide (https://www.jetbrains.com/help/idea/install-and-set-up-intellij-idea.html#additional_plugins przy instalacji inteliJ powinno paść pytanie czy checie od razu zainstalować plugin do scali) - sklonujcie repozytorium dla warsztatów https://github.com/CucumisSativus/workshops - w intelij wybierzcie opcję open i przejdźcie do folderu gdzie bytuje cały projekt
(warsztaty są jeszcze w trakcie przygotowywania więc pewnie będzie trzeba dociągnąć finalną wersję bliżej warsztatów)

- żeby sprawdzić czy wszystko działa kliknijcie prawym przyciskiem myszy na plik src/main/scala/workshops/introToScala/AAIntro i wybierzcie run, powinniście zobaczyć na konsoli napis "Welcome to scala!".

W razie jakichkolwiek problemów technicznych piszcie w komentarzu, albo bezpośrednio do mnie. Postaram się pomóc :)