• Dalszy krok w Scali - pattern matching druga tura
  Uwaga! To jest druga tura tego samego warsztatu, jeżeli jesteś zapisany na pierwszą nie zapisuj się tutaj - zróbmy miejsce dla tych, którym nie udało się dotrzeć na pierwsze podejście. Warsztaty ze wstępu do scali, pójdziemy krok dalej niż na pierwszych warsztatach. Pokażę Wam bardzo potężny mechanizm pattern matching i jego zastosowanie na dość realnych przykładach. W dalszej części pokażę jak dołożyć do niego inny mechanizm - sealed trait dzięki któremu zrzucimy trochę roboty na kompilator. Ważne: wymagam od uczestników chociaż podstawowej umiejętności programowania w jakimkolwiek innym języku, nie dam rady zrobić warsztatów gdzie będę musiał tłumaczyć co to jest zmienna a co to metoda, podstawowa znajomość scali nie jest wymagana chociaż mile widziana. Przygotowanie: - zainstalowana java8 albo java9 http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk8-downloads-2133151.html - Jakieś IDE albo edytor tekstu (polecam tutaj InteliJ https://www.jetbrains.com/idea/ w darmowej wersji community) - zainstalowane sbt https://www.scala-sbt.org/download.html - jakiś plugin do scali do waszego ide (https://www.jetbrains.com/help/idea/install-and-set-up-intellij-idea.html#additional_plugins przy instalacji inteliJ powinno paść pytanie czy checie od razu zainstalować plugin do scali) - sklonujcie repozytorium dla warsztatów https://github.com/CucumisSativus/workshops - w intelij wybierzcie opcję open i przejdźcie do folderu gdzie bytuje cały projekt (warsztaty są jeszcze w trakcie przygotowywania więc pewnie będzie trzeba dociągnąć finalną wersję bliżej warsztatów) - żeby sprawdzić czy wszystko działa kliknijcie prawym przyciskiem myszy na plik src/main/scala/workshops/introToScala/AAIntro i wybierzcie run, powinniście zobaczyć na konsoli napis "Welcome to scala!". W razie jakichkolwiek problemów technicznych piszcie w komentarzu, albo bezpośrednio do mnie. Postaram się pomóc :)

  Applause

  Zielna 37C · Warsaw

  4 comments
 • Dalszy krok w Scali - pattern matching
  Warsztaty ze wstępu do scali, pójdziemy krok dalej niż na pierwszych warsztatach. Pokażę Wam bardzo potężny mechanizm pattern matching i jego zastosowanie na dość realnych przykładach. W dalszej części pokażę jak dołożyć do niego inny mechanizm - sealed trait dzięki któremu zrzucimy trochę roboty na kompilator. Ważne: wymagam od uczestników chociaż podstawowej umiejętności programowania w jakimkolwiek innym języku, nie dam rady zrobić warsztatów gdzie będę musiał tłumaczyć co to jest zmienna a co to metoda, podstawowa znajomość scali nie jest wymagana chociaż mile widziana. Przygotowanie: - zainstalowana java8 albo java9 http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk8-downloads-2133151.html - Jakieś IDE albo edytor tekstu (polecam tutaj InteliJ https://www.jetbrains.com/idea/ w darmowej wersji community) - zainstalowane sbt https://www.scala-sbt.org/download.html - jakiś plugin do scali do waszego ide (https://www.jetbrains.com/help/idea/install-and-set-up-intellij-idea.html#additional_plugins przy instalacji inteliJ powinno paść pytanie czy checie od razu zainstalować plugin do scali) - sklonujcie repozytorium dla warsztatów https://github.com/CucumisSativus/workshops - w intelij wybierzcie opcję open i przejdźcie do folderu gdzie bytuje cały projekt (warsztaty są jeszcze w trakcie przygotowywania więc pewnie będzie trzeba dociągnąć finalną wersję bliżej warsztatów) - żeby sprawdzić czy wszystko działa kliknijcie prawym przyciskiem myszy na plik src/main/scala/workshops/introToScala/AAIntro i wybierzcie run, powinniście zobaczyć na konsoli napis "Welcome to scala!". W razie jakichkolwiek problemów technicznych piszcie w komentarzu, albo bezpośrednio do mnie. Postaram się pomóc :)

  Stacja.IT / Sages

  ul. Nowogrodzka 62c domofon 48, piętro II · Warsaw

  8 comments
 • Wstęp do języka Scala
  UWAGA To jest druga tura tego samego warsztatu, jeżeli byłaś/byłeś na pierwszej turze to zostaw proszę miejsce dla tych, którym się nie udało Warsztaty ze wstępu do scali, zaczniemy od samych podstaw (składnia, zmienne, funkcje, klasy) a potem przejdziemy do rzeczy nieco ciekawszych (bardzo szybki wstęp do programowania funkcyjnego jako takiego). Będą to praktyczne warsztaty, więc pamiętajcie o przyniesieniu laptopów. Na dole opisu zamieszczę instrukcję jak się przygotować do warsztatów żeby móc bez przeszkód poznawać scalę :) Ważne: wymagam od uczestników chociaż podstawowej umiejętności programowania w jakimkolwiek innym języku, nie dam rady zrobić warsztatów gdzie będę musiał tłumaczyć co to jest zmienna a co to metoda Przygotowanie: - zainstalowana java8 albo java9 http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk8-downloads-2133151.html - Jakieś IDE albo edytor tekstu (polecam tutaj InteliJ https://www.jetbrains.com/idea/ w darmowej wersji community) - zainstalowane sbt https://www.scala-sbt.org/download.html - jakiś plugin do scali do waszego ide (https://www.jetbrains.com/help/idea/install-and-set-up-intellij-idea.html#additional_plugins przy instalacji inteliJ powinno paść pytanie czy checie od razu zainstalować plugin do scali) - sklonujcie repozytorium dla warsztatów https://github.com/CucumisSativus/workshops - w intelij wybierzcie opcję open i przejdźcie do folderu gdzie bytuje cały projekt - żeby sprawdzić czy wszystko działa kliknijcie prawym przyciskiem myszy na plik src/main/scala/workshops/introToScala/AAIntro i wybierzcie run, powinniście zobaczyć na konsoli napis "Welcome to scala!". W razie jakichkolwiek problemów technicznych piszcie w komentarzu, albo bezpośrednio do mnie. Postaram się pomóc :)

  Stacja.IT / Sages

  ul. Nowogrodzka 62c domofon 48, piętro II · Warsaw

  16 comments
 • Kubernetes praktycznie (dla programistów Scala)
  Podczas spotkania użyjemy Kubernetesa jako platformy do uruchamiania aplikacji napisanych w języku Scala (może coś web-based, może Kafka Streams, może Spark, może...to jest zupełnie nieistotne). Celem meetupu jest zdobycie praktycznej wiedzy nt.: 1. Co należy zrobić, aby uruchomić aplikację scalową na Kubernetesie 2. Jak uruchomić jedną, dwie, 10 instancji aplikacji 3. Gdzie i dlaczego Kubernetes może być przydatny

  Stacja.IT / Sages

  ul. Nowogrodzka 62c domofon 48, piętro II · Warsaw

  7 comments
 • Wstęp do języka Scala
  Warsztaty ze wstępu do scali, zaczniemy od samych podstaw (składnia, zmienne, funkcje, klasy) a potem przejdziemy do rzeczy nieco ciekawszych (bardzo szybki wstęp do programowania funkcyjnego jako takiego). Będą to praktyczne warsztaty, więc pamiętajcie o przyniesieniu laptopów. Na dole opisu zamieszczę instrukcję jak się przygotować do warsztatów żeby móc bez przeszkód poznawać scalę :) Link do drugiej tury tego samego spotkania https://www.meetup.com/WarsawScala/events/248577196/ Ważne: wymagam od uczestników chociaż podstawowej umiejętności programowania w jakimkolwiek innym języku, nie dam rady zrobić warsztatów gdzie będę musiał tłumaczyć co to jest zmienna a co to metoda Przygotowanie: - zainstalowana java8 albo java9 http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk8-downloads-2133151.html - Jakieś IDE albo edytor tekstu (polecam tutaj InteliJ https://www.jetbrains.com/idea/ w darmowej wersji community) - zainstalowane sbt https://www.scala-sbt.org/download.html - jakiś plugin do scali do waszego ide (https://www.jetbrains.com/help/idea/install-and-set-up-intellij-idea.html#additional_plugins przy instalacji inteliJ powinno paść pytanie czy checie od razu zainstalować plugin do scali) - sklonujcie repozytorium dla warsztatów https://github.com/CucumisSativus/workshops - w intelij wybierzcie opcję open i przejdźcie do folderu gdzie bytuje cały projekt - żeby sprawdzić czy wszystko działa kliknijcie prawym przyciskiem myszy na plik src/main/scala/workshops/introToScala/AAIntro i wybierzcie run, powinniście zobaczyć na konsoli napis "Welcome to scala!". W razie jakichkolwiek problemów technicznych piszcie w komentarzu, albo bezpośrednio do mnie. Postaram się pomóc :)

  Applause

  Zielna 37C · Warsaw

  13 comments
 • Kubernetes for Scala developers
  Learning Kubernetes as a deployment platform for containerized applications in Scala (including but not limited to Kafka Streams and Apache Spark). UWAGA: Spotykamy się w Stacja.IT na Nowogrodzkiej. The goal is to develop a Scala application and deploy it to Kubernetes. Scale it up and down and just play around t get a better understanding of how to use Kubernetes.

  Stacja.IT / Sages

  ul. Nowogrodzka 62c domofon 48, piętro II · Warsaw

  9 comments
 • Spark MLlib - Machine Learning dla początkujących (real time machine learning)
  Sparkathon w Warszawie z myślą o początkujących w Apache Spark i Machine Learning! Dowiesz się: • Jak używać algorytmów uczenia maszynego w czasie rzeczywistym :) Na meetupie będziemy korzystać z Dockera (https://www.docker.com/community-edition#/download), upewnij się, że masz go zainstalowanego na swoim laptopie. Mając zainstalowanego dockera wykonaj komendę, to ściągnie obraz, z którego najprawdopodbniej będziemy korzystać. docker pull jupyter/all-spark-notebook Również proszę sciągnąć Apache Kafka https://kafka.apache.org/downloads Polub nas na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1799863096967199/)! RTuj na twitterze (https://twitter.com/warszawscala/status/768086951845134338). Pytania? Uwagi? Sugestie? Skorzystaj z możliwości komentowania poniżej! Official language: Polish + Scala.

  Applause

  Zielna 37C · Warsaw

  5 comments
 • Spark MLlib - Machine Learning dla początkujących (budujemy Recommender system)
  Sparkathon w Warszawie z myślą o początkujących w Apache Spark i Machine Learning! Dowiesz się: • Jak zbudować system rekomendacji (https://en.wikipedia.org/wiki/Collaborative_filtering) Na meetupie będziemy korzystać z Dockera (https://www.docker.com/community-edition#/download), upewnij się, że masz go zainstalowanego na swoim laptopie. Polub nas na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1799863096967199/)! RTuj na twitterze (https://twitter.com/warszawscala/status/768086951845134338). Pytania? Uwagi? Sugestie? Skorzystaj z możliwości komentowania poniżej! Official language: Polish + Scala.

  Applause

  Zielna 37C · Warsaw

  2 comments
 • Developing Kafka Streams Applications (vs Spark Structured Streaming)
  Let's develop Kafka Streams applications in Scala (and think about the pros and cons of Kafka Streams vs Spark Structured Streaming). Lightbend has just open-sourced Scala API for Kafka Streams [1] so let's put it to good use. [1] https://developer.lightbend.com/blog/2018-01-05-kafka-streams-scala-goodies-part-1/ Pytania? Uwagi? Sugestie? Skorzystaj z możliwości komentowania poniżej! Official language: Polish + Scala

  Applause

  Zielna 37C · Warsaw

  10 comments
 • Spark MLlib - Machine Learning ze Sparkiem dla początkujących
  Sparkathon w Warszawie z myślą o początkujących w Apache Spark! Dowiesz się: • Czym jest Spark MLlib i jak go użyć do Machine Learning (uczenia maszynowego) • Jakie API ma Spark MLlib i jak go użyć Oraz napiszesz swój pierwszy program w Spark MLlib! Uwaga: na meetupie będziemy korzystać z Docker (https://www.docker.com/community-edition#/download)'a, upewnij się ze masz zainstalowanego na swoim laptopie. Polub nas na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1799863096967199/)! RTuj na twitterze (https://twitter.com/warszawscala/status/768086951845134338). Pytania? Uwagi? Sugestie? Skorzystaj z możliwości komentowania poniżej! Official language: Polish + Scala.

  Applause

  Zielna 37C · Warsaw

  16 comments