Skip to content

Apache Spark praktycznie i Typeclasses

Photo of
Hosted By
Jacek L. and Magdalena

Details

@WarszawScala Warsaw Scala Enthusiasts ma zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie z językiem Scala (http://scala-lang.org) w siedzibie firmy Javeo (http://www.javeo.eu/) na Stadionie Narodowym (wskazówki jak dotrzeć poniżej).

• 18:00 - 18:45 Apache Spark praktycznie z YouGov

• 18:45 - 19:15 Networking aka Pizza time ufundowana przez naszego patrona firmę Javeo!

• 19:15 - 20:15 Klasy typów/Typeclasses z Grzegorzem Balcerkiem (http://www.grzegorzbalcerek.net/), który odpowie na pytania "Czym są klasy typów? Skąd się wzięły? Dlaczego się je używa? Jaki problem rozwiązują? Jak się je implementuje w języku Scala? Jakie mechanizmy języka Scala w tym pomagają?"

Planujemy choćby częściowo transmitować spotkanie na żywo przez Google Hangouts On Air oraz YouTube (https://plus.google.com/events/c4uj4litj4l4s3plpv51aujraa4). Zainteresowanych interaktywnym udziałem zdalnym proszę o kontakt (patrz sekcja Organizers (http://www.meetup.com/WarszawScaLa/members/?op=leaders)).

Jest to doskonała sposobność dla wszystkich - bardziej zaawansowanych w temacie i tych mniej - aby rozpoznać temat dogłębniej. Zaawansowani pomogą merytorycznie, a Ci mniej nabędą doświadczenia. Obie grupy powinny się świetnie uzupełnić i nie powinno być nudno.

Dołącz do dyskusji o spotkaniu i sprawach scalowych na naszym forum WarszawScala (https://groups.google.com/d/forum/scalania).

Przyjdź i spotkaj się na żywo z zapaleńcami scalowymi z Warszawy i wirtualnie (za pomocą Google Hangouts on Air) spoza stolicy w miłej atmosferze biura Javeo (http://www.javeo.eu) na Stadionie Narodowym!

Na spotkanie należy przynieść komputer z najnowszym sbt 0.13.8-M2 (http://www.scala-sbt.org/) (zaleca się wykonać sbt console przynajmniej raz) oraz IntelliJ IDEA 14.0.2 (https://www.jetbrains.com/idea/download/) z zainstalowaną wtyczką do Scali (trzeba instalację wykonać samodzielnie) lub...co okazuje się być wielce przydatne w bardziej skomplikowanym kodzie scalowym...Scala IDE (http://scala-ide.org/) (ostatnimi czasy bardzo dobrze mówi się o tym środowisku - pytaj o Rafała lub Grzegorza).

Wsparcie lokalowe, sieciowe i żywieniowe zapewnia nam firma Javeo (http://www.javeo.eu/).

Krótki adres do upubliczniania wydarzenia - http://warszawscala.pl (http://warszawscala.pl/).

Wszyscy - bez względu na poziom zaawansowania w Scali czy wcześniejszego udziału w spotkaniach grupy czy innych inicjatyw scalowych - są mile widziani i powinni znaleźć dla siebie coś użytecznego. Dobra zabawa gwarantowana, a towarzystwo z pewnością nie pozwali się nudzić (potwierdzone organoleptycznie)!

Jesteśmy na twitterze jako @WarszawScaLa (https://twitter.com/warszawscala). Koniecznie RTwittuj nasze wiadomości!

Dyskutujemy na forum WarszawScala (https://groups.google.com/d/forum/scalania).

Firmy, które zechciałyby wesprzeć kolejne edycje, proszone są o kontakt z organizatorami (http://www.meetup.com/WarszawScaLa/suggestion/).

Do zobaczenia w środę!

Jak dotrzeć do Javeo:

Biuro JAVEO mieści się w module M2, na pierwszym piętrze. Należy kierować się do bramy numer 1 (nie jest to brama główna!). Brama numer 1 jest na prawo od wejścia głównego.
Jak już będziesz pod bramą i nikogo nie zastaniesz w miejscu zbiórki, zadzwoń do Magdy (organizator spotkań ze strony Javeo) pod numer 695 288 945, która wesprze Twoje starania udziału w spotkaniu.

Stadion Narodowy · Warsaw