Skip to content

Understanding Monads

Photo of
Hosted By
Jacek L. and Magdalena

Details

Grupa miłośników języka programowania Scala w Warszawie - @WarszawScala Warsaw Scala Enthusiasts zaprasza na Monadic Day w siedzibie firmy Javeo (http://www.javeo.eu/) (wskazówki dojazdu poniżej).

18:00 - 18:45 Understanding Monads (theory) by Grzegorz Balcerek (http://www.grzegorzbalcerek.net/)

18:45 - 19:15 Networking aka Pizza time ufundowana przez naszego patrona firmę Javeo!

19:15 - 20:30 Understanding Monads (practice) by Grzegorz Balcerek (http://www.grzegorzbalcerek.net/)

Miejsce spotkania: siedziba firmy Javeo na Stadionie Narodowym (wskazówki jak dotrzeć poniżej).

Opis wystąpienia Grzegorza Understanding Monads:

Wielu słyszało o monadach, ale nie każdy je rozumie. O co chodzi w tej abstrakcji zwanej monadą? Co monady mają wspólnego ze składaniem funkcji? Co to są prawa dotyczące monad (monad laws) i o co w nich chodzi? Czym jest wyrażenie for (for comprehension) i jaki ma związek z monadami? Do zrozumienia monad użyjemy notacji języka Scala i przykładów w tym języku.

Planujemy choćby częściowo transmitować spotkanie na żywo przez Google Hangouts On Air oraz YouTube (https://plus.google.com/events/c4uj4litj4l4s3plpv51aujraa4). Zainteresowanych interaktywnym udziałem zdalnym proszę o kontakt (patrz sekcja Organizers (http://www.meetup.com/WarszawScaLa/members/?op=leaders)).

Jest to doskonała sposobność dla nowicjuszy i bardziej zaawansowanych w temacie, aby poznać temat z innej perspektywy. Zaawansowani pomogą merytorycznie, a Ci mniej nabędą praktycznego doświadczenia. Obie grupy powinny się świetnie bawić i uzupełniać.

Dołącz do dyskusji o samym spotkaniu i ogólniej, w sprawach scalowych, na naszym forum WarszawScala (https://groups.google.com/d/forum/scalania).

Na spotkanie należy przynieść komputer z najnowszym sbt 0.13.8 (http://www.scala-sbt.org/) (zaleca się wykonać sbt console przynajmniej raz) oraz IntelliJ IDEA 14.1.1 (https://www.jetbrains.com/idea/download/) z zainstalowaną wtyczką do Scali (trzeba instalację wykonać samodzielnie) lub...co okazuje się być wielce przydatne w bardziej skomplikowanym kodzie scalowym...Scala IDE (http://scala-ide.org/) (ostatnimi czasy bardzo dobrze mówi się o tym środowisku - pytaj o Rafała lub Grzegorza).

Wsparcie lokalowe, sieciowe i żywieniowe zapewnia nam firma Javeo (http://www.javeo.eu/).

Krótki adres do upubliczniania wydarzenia - http://warszawscala.pl (http://warszawscala.pl/).

Wszyscy - bez względu na poziom zaawansowania w Scali czy wcześniejszego udziału w spotkaniach grupy czy innych inicjatyw scalowych - są mile widziani i powinni znaleźć dla siebie coś użytecznego. Dobra zabawa gwarantowana, a towarzystwo z pewnością nie pozwali się nudzić (potwierdzone organoleptycznie)!

Jesteśmy na twitterze jako @WarszawScaLa (https://twitter.com/warszawscala). Koniecznie RTwittuj nasze wiadomości!

Dyskutujemy na forum WarszawScala (https://groups.google.com/d/forum/scalania).

Firmy, które zechciałyby wesprzeć kolejne edycje, proszone są o kontakt z organizatorami (http://www.meetup.com/WarszawScaLa/suggestion/).

Do zobaczenia w środę!

Jak dotrzeć do Javeo:

Biuro JAVEO mieści się w module M2, na pierwszym piętrze. Należy kierować się do bramy numer 1 (nie jest to brama główna!). Brama numer 1 jest na prawo od wejścia głównego.

Opiekunem jutrzejszego spotkania po stronie JAVEO jest Bartosz Bąbol: tel.:888 214 600

Stadion Narodowy · Warsaw