Skip to content

Microservices in Scala - theory & practice

Photo of
Hosted By
Jacek L. and 2 others

Details

@WarszawScaLa Warsaw Scala Enthusists meetups are a unique place to learn Scala (http://www.scala-lang.org/) in a theory-n-practice fashion. We develop applications using the Scala language in a very friendly and relaxing atmosphere. Scala hacking and pizza with drinks included for everyone, regardless of the level of programming experience.

Agenda:

• 18:00 - 18:15 Intro

• 18:15 - 19:15 Microservices in Scala - theory by Łukasz Sowa (http://www.meetup.com/WarszawScaLa/members/103316242/)

• 20:00 - 20:15 Hack-ath-ack = Scala development time!

We're live-streaming the session on Google Hangouts On Air and YouTube (https://plus.google.com/events/c4uj4litj4l4s3plpv51aujraa4). Zainteresowanych interaktywnym udziałem zdalnym proszę o kontakt (patrz sekcja Organizers (http://www.meetup.com/WarszawScaLa/members/?op=leaders)).

Jest to doskonała sposobność dla nowicjuszy i bardziej zaawansowanych w temacie, aby poznać temat z innej perspektywy. Zaawansowani pomogą merytorycznie, a Ci mniej nabędą praktycznego doświadczenia. Obie grupy powinny się świetnie bawić i uzupełniać.

Dołącz do dyskusji o samym spotkaniu i ogólniej, w sprawach scalowych, na naszym forum WarszawScala (https://groups.google.com/d/forum/scalania).

Na spotkanie należy przynieść komputer z najnowszym sbt 0.13.8 (http://www.scala-sbt.org/) (zaleca się wykonać sbt console przynajmniej raz) oraz IntelliJ IDEA 14.1.3 (https://www.jetbrains.com/idea/download/) z zainstalowaną wtyczką do Scali (trzeba instalację wykonać samodzielnie) lub...co okazuje się być wielce przydatne w bardziej skomplikowanym kodzie scalowym...Scala IDE (http://scala-ide.org/) (Rafała i Grzegorz całkiem pozytywnie się o tym IDE wypowiadali).

Krótki adres do upubliczniania wydarzenia - http://warszawscala.pl (http://warszawscala.pl/).

Wszyscy - bez względu na poziom zaawansowania w Scali czy wcześniejszego udziału w spotkaniach grupy czy innych inicjatyw scalowych - są mile widziani i powinni znaleźć dla siebie coś użytecznego. Dobra zabawa gwarantowana, a towarzystwo z pewnością nie pozwali się nudzić (potwierdzone organoleptycznie)!

Jesteśmy na twitterze jako @WarszawScaLa (https://twitter.com/warszawscala). Koniecznie RTwittuj nasze wiadomości!

Dyskutujemy na forum WarszawScala (https://groups.google.com/d/forum/scalania).

Firmy, które zechciałyby wesprzeć kolejne edycje, proszone są o kontakt z organizatorami (http://www.meetup.com/WarszawScaLa/suggestion/).

Do zobaczenia w środę!

Biuro JAVEO mieści się w module M2, na pierwszym piętrze. Należy kierować się do bramy numer 1 (nie jest to brama główna). Brama numer 1 jest na prawo od wejścia głównego.

Stadion Narodowy · Warsaw