Past Meetup

Jinkubator 8 - Mockito-biblioteka do mockowania - Marcin Zajączkowski

Hosted by Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)

Public group

This Meetup is past

49 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na 8. spotkanie Jinkubatora, które odbędzie się we wtorek 18 lutego o godzinie 18:15 na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2).

O prezentacji:
Bez automatycznych testów jednostkowych bardzo trudno (niemożliwe?) jest zapewnić wysoką jakość tworzonego oprogramowania. Aby testy nie zaczęły nam bardziej przeszkadzać niż pomagać muszą być łatwe w utrzymaniu, pokrywać możliwie dużo kodu produkcyjnego i jednocześnie bardzo szybko działać. Krótki czas wykonywania najłatwiej uzyskać badając w danym teście tylko wybraną odpowiedzialność jednej klasy. Współpracujące klasy są zastępowane przez dublerów (ang. test doubles), nad którymi sprawujemy pełną kontrolę. Aby robić to efektywnie potrzebne jest dobre narzędzie. I tu na scenę wchodzi Mockito - (IMHO) najlepsza biblioteka do mockowania dla aplikacji napisanych w Javie.

O prelegencie:
Marcin Zajączkowski (http://solidsoft.wordpress.com/) - Doświadczony programista i architekt od ponad 8 lat zawodowo zajmujący się tworzeniem oprogramowania. Specjalizuje się w budowaniu wysokiej jakości rozwiązań w oparciu o idee ruchu Software Craftsmanship z wykorzystaniem technik związanych z automatycznym testowaniem kodu (jak Test-Driven Development, czy Continuous Integration).

Oprócz codziennego wykorzystywania swojej wiedzy w realizowanych projektach prowadzi szkolenia oraz mentoring zespołów pokazując jak można tworzyć czytelny, testowalny i łatwy w utrzymaniu kod. Dodatkowo prelegent na konferencjach, ekspert techniczny podczas publicznych warsztatów oraz prowadzący zajęcia ze studentami.

Z zamiłowania entuzjasta wolnego oprogramowania, szczególnie powiązanego z Linuksem oraz autor i kontrybutor projektów FOSS. Od czasu do czasu bloguje o dobrym kodzie (http://solidsoft.wordpress.com/).

Po spotkaniu zapraszamy na kontynuowanie dyskusji przy piwie.