Jinkubator 26 - Wprowadzenie do języka Scala - Arkadiusz Burdach

Hosted by Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)

Public group

This is a past event

99 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na 26. spotkanie Jinkubatora, które odbędzie się we wtorek 24 marca o godzinie 18:00 na (UWAGA!!! inne miejsce) Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki UW (Banacha 2), w sali 4420.

O prezentacji:

Scala łączy paradygmat programowania funkcyjnego z obiektowym. Co to właściwie znaczy? Jakie udogodnienia daje ten język w porównaniu do innych języków na JVM? Dlaczego pisząc w scali jesteśmy mniej narażeni na typowe błędy programistyczne, na które napotykaliśmy pisząc w Javie? Na te i inne pytania postaram się opowiedzieć na prezentacji.

O prelegencie:

Arkadiusz Burdach - Już 1/3 życia pracuję w firmie TouK. Pasjonuje mnie programowanie funkcyjne, w szczególności w oparciu o Scalę. Poza tym lubię projektować domenę aplikacji, w wolnych chwilach udzielam się w społeczności open source (ostatnio w projekcie Lift framework) i testuję nowe, fajne frameworki.

Sponsorem spotkania jest firma TOUK (http://touk.pl/nieustanna-rekrutacja)

Spotkanie będzie nagrywane i pojawi się na WJUGowym kanale YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC2coGyxf5x_CzJ3l4F-N-Sw) mniej więcej do tygodnia po spotkaniu.