Past Meetup

Jinkubator 28 - Brzydka Pani od HR radzi, czyli 1011 błędów... - Tomasz Dziurko

Hosted by Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)

Public group

This Meetup is past

68 people went

Details

Zapraszamy na 28. spotkanie Jinkubatora, które odbędzie się we wtorek 21 kwietnia o godzinie 18:00 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej(Koszykowa 75) w sali numer 329 .

Temat: Brzydka Pani od HR radzi, czyli 1011 błędów w rekrutacji, które pokazują jaki będzie twój kod.

O prezentacji:

Rekrutacje wyglądają różnie, ale finalnie, po ładnych paniach od HR-u, i tak spotkasz się z programistami. Ich nie interesuje jakim byłbyś zwierzęciem ani odpowiedź na pytanie “Jaka jest Twoja największa wada?”, gdzie na pewno w 100% szczerze opowiesz o swoim nałogowym graniu w World of Tanks w godzinach pracy czy uzależnieniu od Facebooka. Programista zainteresowany jest dwoma rzeczami: czy da się z tobą pracować w jednym zespole i czy kod, który wyprodukujesz nadaje się do czegokolwiek.

W tej prezentacji pokażę jak niektóre błędy z CV i przebiegu rekrutacji mogą przekładać się na to jak dana osoba koduje. A przynajmniej jak jako programista-rekruter mogę spróbować przewidzieć “jakość” kandydata jeszcze zanim usiądzie do klawiatury. Czasami będzie poważnie, ale częściej śmiesznie, a wszystko po to, żebyś mógł takich błędów uniknąć, gdy zaczniesz starać się o pracę w swojej wymarzonej firmie.

O prelegencie:

Tomasz Dziurko - Programista od prawie 7 lat, pracował w korporacji, startupie za unijną dotację, a nawet sklepie z bielizną. Od 4 lat zdalnie buduje potęgę SoftwareMill (http://softwaremill.com/)jako programista i czasem jako specjalista od rekrutacji. Fan Apache Wicket oraz Spocka. Typ “działacza”, pisze bloga (http://tomaszdziurko.pl/), organizował dwie edycje Confitury, jedną Warsjawę, był w radzie programowej 4Developers, kieruje GeeCON Trainem (http://www.meetup.com/geecon-train/), a aktualnie udziela się jako jeden z liderów Warszawskiego JUG-a. Aktualnie, w ramach wychodzenia z comfort-zone, bardzo początkujący i przerażony prelegent.

Spotkanie będzie nagrywane i pojawi się na WJUGowym kanale YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC2coGyxf5x_CzJ3l4F-N-Sw) mniej więcej do tygodnia po spotkaniu.