Jinkubator 28 - Brzydka Pani od HR radzi, czyli 1011 błędów... - Tomasz Dziurko

Hosted by Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)

Public group

Details

Zapraszamy na 28. spotkanie Jinkubatora, które odbędzie się we wtorek 21 kwietnia o godzinie 18:00 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej(Koszykowa 75) w sali numer 329 .

Temat: Brzydka Pani od HR radzi, czyli 1011 błędów w rekrutacji, które pokazują jaki będzie twój kod.

O prezentacji:

Rekrutacje wyglądają różnie, ale finalnie, po ładnych paniach od HR-u, i tak spotkasz się z programistami. Ich nie interesuje jakim byłbyś zwierzęciem ani odpowiedź na pytanie “Jaka jest Twoja największa wada?”, gdzie na pewno w 100% szczerze opowiesz o swoim nałogowym graniu w World of Tanks w godzinach pracy czy uzależnieniu od Facebooka. Programista zainteresowany jest dwoma rzeczami: czy da się z tobą pracować w jednym zespole i czy kod, który wyprodukujesz nadaje się do czegokolwiek.

W tej prezentacji pokażę jak niektóre błędy z CV i przebiegu rekrutacji mogą przekładać się na to jak dana osoba koduje. A przynajmniej jak jako programista-rekruter mogę spróbować przewidzieć “jakość” kandydata jeszcze zanim usiądzie do klawiatury. Czasami będzie poważnie, ale częściej śmiesznie, a wszystko po to, żebyś mógł takich błędów uniknąć, gdy zaczniesz starać się o pracę w swojej wymarzonej firmie.

O prelegencie:

Tomasz Dziurko - Programista od prawie 7 lat, pracował w korporacji, startupie za unijną dotację, a nawet sklepie z bielizną. Od 4 lat zdalnie buduje potęgę SoftwareMill (http://softwaremill.com/)jako programista i czasem jako specjalista od rekrutacji. Fan Apache Wicket oraz Spocka. Typ “działacza”, pisze bloga (http://tomaszdziurko.pl/), organizował dwie edycje Confitury, jedną Warsjawę, był w radzie programowej 4Developers, kieruje GeeCON Trainem (http://www.meetup.com/geecon-train/), a aktualnie udziela się jako jeden z liderów Warszawskiego JUG-a. Aktualnie, w ramach wychodzenia z comfort-zone, bardzo początkujący i przerażony prelegent.

Spotkanie będzie nagrywane i pojawi się na WJUGowym kanale YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC2coGyxf5x_CzJ3l4F-N-Sw) mniej więcej do tygodnia po spotkaniu.