239. WJUG - ExceptionID & Jak (nie) używać Reactive Streams

Details

Serdecznie zapraszamy na 239. spotkanie Warszawa JUG, które odbędzie się 30 października o godzinie 18:15 w sali 3180 (2. piętro) Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Banacha 2.

Agenda:

18:15 - 18.45 - ExceptionID - prosty, nieco kontrowersyjny pomysł obsługi bug'ów - Krzysztof Suszyński:
"Jak bez większego wysiłku ponumerować błędy, których się jeszcze nie spodziewacie.
ORA-01455, WELD[masked] oraz oczywiście HTTP/404 to przykłady kodów błędów różnych systemów IT. Jest to dość popularny wzorzec szczególnie w dużych aplikacjach i bibliotekach. Postaram się przedstawić pomysł na proste, nieco kontrowersyjne zarządzanie potencjalnymi błędami w waszych aplikacjach.
Im większa aplikacja, tym większy będzie wasz zysk!"

18:45 - 19:05 - Pizza i networking

19:05 - 19:50 - Jak (nie) używać Reactive Streams w Javie 9+ - Jacek Kunicki:
"Reactive Streams to standard opisujący asynchroniczne, strumieniowe przetwarzanie danych, korzystające z nieblokującego mechanizmu backpressure. Stał się on częścią Javy od wersji 9 - w postaci interfejsów java.util.concurrent.Flow.*.

Widząc kilka prostych interfejsów, łatwo ulec pokusie i zabrać się za ich implementację. Okazuje się jednak, że wcale nie w tym celu znalazły się one w JDK.

Podczas prezentacji opowiem o tym, o co właściwie chodzi w Reactive Streams oraz jak (nie) używać API dostępnych w JDK 9+. Ponadto zastanowimy się, w jakim kierunku mogłoby się rozwijać wsparcie tego standardu w JDK"

***
Ogłoszenia:

* WJUG rozpoczał kampanię #call4people, w nadzieji do zachęcenia uczestników do zgłaszania nowych prezentacji. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp . Jeżeli potrzebujecie pomocy lub konsultacji - odezwijcie się do jednego z organizatorów podczas spotkania. Bardzo chętnie wam pomogą.

* Po spotkaniu idziemy na integrację do:
Pub Lolek, Rokitnicka 20, Pola Mokotowskie

Tagi:
#cloud #cicd #testing #automation
#reactive-streams #backpressure #java9