Past Meetup

WAD: Spotkanie #6

This Meetup is past

51 people went

Details

Cześć!
Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy Wrocław Agile Development.
Tym razem Tomek Feliksik będzie starał się nas nieco sprowokować do zastanowienia się nad swoimi umiejętnościami komunikacji.
W drugiej części natomiast będzimy mieli okazję posłuchać case study odnośnie tworzenia produktu o nazwie Conversation Analyzer w wykonaniu Daniela Nikończuka.

Jak rozmawiać, żeby się porozumieć?
Kiedy jeszcze jako trener zdarzało mi się pytać o potrzeby szkoleniowe, większość zespołów i/lub managerów spójnie wypowiadała magiczne słowo "komunikacja". Zdaje się, że w wielu firmach obszar ten jest uznawany za ważny, ale pomimo wielu szkoleń nadal zdarza się, że w praktyce bardziej "wymierzamy feedback" niż dzielimy się informacją zwrotną - o ile w ogóle decydujemy się zwrócić komuś uwagę, że coś nam się nie podoba. W prezentacji opowiem o Nonviolent Communication (NVC) - modelu komunikacji, który skutecznie pomaga mi nawet w najtrudniejszych rozmowach - zarówno tych w pracy jak i prywatnych.

Tomek Feliksik
W branży IT od ponad 10 lat. Programista, który zmienił zawód pod wpływem własnej pasji do rozwoju w kierunku umiejętności miękkich. Obecnie agile coach wspierający zwinną transformację Banku Zachodniego WBK.

Conversation Analyzer - Orwellowska rzeczywistość czy fascynująca technologa?

Wybrażasz sobie przyszłość, w której twoje rozmowy telefoniczne będą AUTOMATYCZNIE analizowane pod kątem skuteczności sprzedaży czy kultury rozmowy?
Jednocześnie to o czym rozmawiasz, będzie kategoryzowane, przetwarzane i będzie łatwo przeszukiwalne przez ludzi lub programy?
Nie ma potrzeby zaprzęgać wyobraźni, te czasy już nastały. Nowy produkt NewVoiceMedia, zintegrowany z największą platformą CRM na świecie, już to robi.

Na prelekcji dowiesz się jak tego dokonaliśmy oraz jakie przeszkody napotkaliśmy - technologiczne problemy jak i wyzwania zarządzania czasem oraz ludźmi.
Usłyszysz też jak te przeszkody udało sie przezwyciężyć, dzięki dobrym praktykom oraz technikom metodyk zwinnych.

Daniel Nikończuk
Daniel rozwija oprogramowanie w NewVoiceMedia od 2 lat.
Jego przygoda z programowaniem zaczęła się jeszcze czasach gimnazjalnych, przy pierwszych zabawach ze stronami internetowymi i ActionScriptem.
Pasja popchnęła go do wyboru drogi profesjonalnego programisty, co chciał osiągnąć wybierając kierunek informatyczny na Politechnice Wrocławskiej.
Rozwijając umiejętności, pod koniec studiów został współautorem dwóch książek. Jedna z nich traktowała o nowym trendzie SaaS, na którym opiera się
działalność NewVoiceMedia, gdzie mógł jeszcze bardziej pogłebić temat mikroserwisów i technologii chmurowych. Zanim jednak trafił do niej, zdążył pracować dla kilku dużych firm
z branży automotive i banków inwestycyjnych. Doskonale też wie jak bardzo ważne są umiejętności miękkie i zwinne metodyki pracy w branży IT.

Wolne chwile spędza na korcie do squasha, jeździ na nartach, montuje filmiki z kamerki GoPro, a także jest zapalonym graczem.

W planie tradycyjnie pizza (i browar :) ).
Zapraszamy serdecznie!
Organizatorzy WAD