Past Meetup

WAD: Spotkanie #7

This Meetup is past

48 people went

Details

Cześć!
Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy Wrocław Agile Development.
Na spotkaniu#7 będziemy mieli okazję posłuchać Macieja Trojniarza oraz Krzysztofa Trzewiczka.
Maciek podzieli się z Wami przemyśleniami na temat ról w zespole i jak właściwie dobierać członków zespołu, żeby działał on sprawnie i efektywnie.
W drugiej części wystąpi Krzysiek, który skupi się na metaforach i tym, jak wpływają one na naszą rzeczywistość w odniesieniu do IT.

Go team! - dobieranie osób do zespołu
Stworzenie kolektywu, który będzie w stanie współpracować na najwyższych obrotach i dostarczał wartość jest równie ważne, co dobry proces i dobre praktyki w zespole.
Budowanie zespołu to niezwykle ważne i bardzo trudne zadanie. Podczas prelekcji chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami dotyczącymi ról jakie przyjmujemy dołączając do zespołu na podstawie teorii Mereditha Belbina.

Maciej Trojniarz
Uczeń czarnoksiężnika aka czeladnik rzemiosła programistycznego z ponad 5 letnim doświadczeniem zdobytym w różnych branżach i funkcjach. Entuzjasta i ewangelista zwinnych metodyk zarządzania oraz dobrych praktych inżynieryjnych. Wolny czas zajmują mu narzeczona, gry planszowe, góry, a obecnie także remont.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej możpecie znaleźć go na LinkedIn i Twitterze @MaciejTrojniarz .

Metafory
Metafory kształtują sposób, w jaki myślimy o rzeczywistości. Przesiąkneliśmy nimi na tyle, że najczęściej nie zwracamy nawet na to uwagi - czas płynie jak rzeka i ciągnie się jak guma, proste. Nie inaczej jest w IT: markup jest drzewem, style kaskadą, a bazy danych mają panów i niewolników. Jakie zatem konsekwencje mają te metafory dla naszej codziennej pracy? Czy gdybyśmy zaczęli myśleć nie o przepisach kulinarnych - klasycznej metaforze programowania imperatywnego - a raczej o lini produkcyjnej - metaforze świata funkcyjnego - nasze programy nie byłyby łatwiejsze w utrzymaniu? O ile łatwiej byłoby wdrożyć TDD w naszych zespołach, gdybyśmy zamiast o unit testach zaczęli rozmawiać o unit capabilities, a test suite zaczęli nazywać living documentation?

Krzysztof Trzewiczek
Krzysztof jest Front-end Developer w NewVoiceMedia. Jego przygotowanie programistyczne opiera się na budowaniu interaktywnych systemów dla muzyki i teatru oraz sztuki interaktywnej. Uczestniczył w ruchu otwartego rządu w Polsce i Europie pracując jako twórca oprogramowania otwartego danych i ewangelista przejrzystości technologicznej.
Przez kilka lat poświęcił się projektowaniu produktów i UX, aby finalnie powrócić do pracy na front-endzie. Jest entuzjastą JavaScriptu i specyfikacji na przykładach.
Możesz go pingować na twitterze @trzewiczek.

W planie tradycyjnie pizza (i browar :) ).
Zapraszamy serdecznie!
Organizatorzy WAD