Net::IP Meetup #8

This is a past event

93 people went

Location image of event venue

Details

Tym razem wyjątkowo w środę -[masked] zapraszamy na ósmą edycję Net::IP Meetup. Będzie to kolejne spotkanie we Wrocławiu, tym razem poświęcone technologiom Internetu Rzeczy oraz SDN.

Spotkamy się w Pokolei, gdzie będziecie mogli posłuchać ekspertów z branży, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą.

Agenda:
18:00 - Przekąski
18:30 - Wstęp
18:45 - Marcin Bielak (Allegro) "Internet of Things - protocols review"

Marcin Bielak jako pierwszy prelegent poruszy temat stosowanych w IoT protokołów komunikacyjnych: MQTT, HTTP(S) oraz DDS. Porówna je oraz przedstawi swój punkt widzenia.

19:45 - Przerwa
20:00 - Piotr Wydrych (Akamai) "Jak skalujemy klastry dzięki SDN-owi (i czego się nauczyliśmy)"

W Akamai nowe PoPy budowane są w oparciu o SDN. Piotr Wydrych opowie dlaczego zmiana architektury PoPów była koniecznością, jakie mieli wymagania (ograniczenia) oraz jak sobie z tym poradzono.

21:00 - Dyskusja przy piwie i pizzy
22:30 - Zakończenie oficjalnej części

O prelegentach:
Piotr Wydrych: Jest odpowiedzialny za projektowanie i rozwój nowej platformy Akamai opartej o SDN (Software Defined Networking). Lubi wszystko, co łączy nowoczesne architektury sieciowe z programowaniem. Przed dołączeniem do Akamai pracował w AGH w Krakowie w różnych projektach badawczo-rozwojowych.

Marcin Bielak: Programista oraz architekt biznesowych aplikacji internetowych. Na co dzień współtworzy zestaw mikro-usług, które służą do przechowywania, przetwarzania oraz serwowania większości obrazków w serwisie Allegro.pl. Często i chętnie eksperymentuje z IoT, cloud, AI i robotyką. Programuje zwinnie w: Python, Java, Golang jako 'Software Engineer' w Allegro.pl

RVSP: http://netip.me/8

Wstęp jak zawsze jest bezpłatny.