Past Meetup

58. Spotkanie JUG'a: "Naturalny Porządek Refaktoryzacji"­ Mariusz Sieraczkiewicz

This Meetup is past

79 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie w środę w Mleczarni!

------------

Daje się słyszeć głosy, że refaktoryzacja to kluczowa umiejętność każdego programisty. Jeśli tak, to dlaczego w zaledwie 5% zespołach jest ona rzeczywiście praktykowana i jest nieodłączną częścią programowania? Odpowiedź jest prosta. Refaktoryzacja kodu, który ma już kilkuletnią historię jest niezwykle trudna, szczególnie, że musi to być wysiłek zespołowy. Naturalny Porządek Refaktoryzacji to pragmatyczny proces, dzięki któremu będziesz w stanie zidentyfikować w jakiej fazie jest dany fragment kodu oraz jaki powinien być następny krok refaktoryzacji.

Prostota tego podejścia sprawia, że łatwo je wprowadzić w zespole, bez względu na obecny poziom umiejętności jego członków.

------------

Mariusz od ponad jedenastu lat profesjonalnie zajmuje się tworzeniem oprogramowania. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przenosi na pole zawodowe w BNS IT, gdzie jako trener i konsultant, współpracuje z czołowymi polskimi zespołów programistycznymi. Jego obszary specjalizacji to: refaktoryzacja, czysty kod oraz technical leadership. Autor metody Naturalnego Porządku Refaktoryzacji ®.
Prowadzenie szkoleń, wystąpienia na konferencjach, liczne publikacje w obszarze IT są pasją, w której, podobnie jak w życiu, kieruje się zasadą, że człowiek jest najważniejszy.

Blog: http://msieraczkiewicz.blogspot.com
Twitter: @ms_bnsit_pl