139. WrocławJUG - Have you ever wondered about code review? - Sebastian Rabiej

This is a past event

69 people went

Location image of event venue

Details

Code review dla wielu z nas stało się nieodłączną częścią wytwarzania oprogramowania. To doskonale, bo daje ono ogromną wartość w naszych projektach. A czy znaleźliście kiedyś chwilę, aby pomyśleć o nim? Zastanawialiście się kiedyś jaką wartość przynosi code review oraz po co je robimy? Czy zastanawialiście się, czy robimy je dobrze oraz dlaczego niektórzy ludzie czują się urażeni po dobrym review? Warto zadać sobie pytanie, co znaczy dobre review? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na te i inne pytania oraz podyskutować ze mną o nich to zapraszam na moją prelekcję.

Prelegent: Sebastian Rabiej

Poziom trudności: łatwy

Język prezentacji: PL

Odkąd pamiętam, fascynowały mnie języki programowania i wszystko, co było z nimi związane. Tworzenie czegoś z „niczego” jest ekscytujące na tyle, że postanowiłem iść tą ścieżką kariery. Pracuję jako developer od ponad 4 lat. Ciągle poszukuję odpowiedzi na pytanie „co to znaczy być profesjonalny” i wątpię, abym szybko znalazł odpowiedź na to pytanie. Jestem entuzjastą tematów związanych z czystym kodem, software craftsmanship i metodykami zwinnymi.
Software engineer w firmie SoftwareMill.

Sponsor: SoftwareMill https://softwaremill.com/

Zastanawiasz się jak wygląda firma zarządzana przez czterdziestu CEO, a nie mająca żadnego biura? Jak to jest mieć realny wpływ na wszystkie aspekty jej działania? Jak całkowita transparentność (również finansowa) wpływa na kulturę przedsiębiorstwa? Sprawdź sam i dołącz do naszego zespołu! Pracujemy z technologiami ze świata JVM: Java Scala, Spring, Akka i wiele, wiele innych. Najważniejsze jest to, że sami dobieramy najlepszy stos technologiczny, który będzie pasował do konkretnego problemu. Mamy bezpośredni kontakt z klientem i realizujemy projekty end-to-end. Nie outsourcujemy swoich ludzi. Udzielamy się w społeczności przez blogowanie, prezentacje i projekty open-source. Organizujemy Scalar'a (http://scalar-conf.com) - największą konferencję o języku Scala w Europie Środkowej. W ramach działu R&D pracujemy przy projekcie kosmicznym PW-Sat2. Jesteśmy technologicznymi partnerami Lightbend'a, Datastax'a (Cassandra), Confluent'a (Kafka). Ciągle podnosimy swoje kompetencje przez wewnętrzne szkolenia i hackatony. Zainteresowany? Potrzebujesz więcej informacji? Odwiedź stronę: https://softwaremill.com/ lub spytaj bezpośrednio naszych pracowników.