Past Meetup

Global Day of Code Retreat 2014

This Meetup is past

8 people went

Location image of event venue

Details

Code Retreat po raz pierwszy w Zielonej Górze! Zapraszamy na całodniowe wydarzenie organizowane przez Zielona Góra JUG i firmę Astec (http://www.astec.net/pl/).

Global Day of Code Retreat (http://globalday.coderetreat.org/) to dzień, w którym programiści na całym świecie spotykają się, by poprogramować razem i wspólnie doskonalić swoje umiejętności.

Code Retreat składa się z kilku 45-minutowych sesji pisania w parach. Po każdej sesji odbywa się krótka retrospekcja, następnie cały kod jest usuwany, zmienia się skład par i następuje kolejna sesja. Podczas każdej sesji rozwiązywany jest ten sam problem - Gra w życie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_w_%C5%BCycie) Conway'a, ale każda sesja ma trochę inne reguły - np. programowanie bez myszki, bez ifów, z metodami nie dłuższymi niż 6 linii, itd.

Jest to okazja do wyćwiczenia podstawowych technik dobrego programowania - TDD, programowanie w parach, czysty kod. W końcu można napisać kod taki, jaki powinien być - bez presji i przyzwyczajeń z codziennej pracy. Zmiany par powodują poznanie nowych sposobów podejścia do problemu i gwarantują, że będzie ciekawie!

Język programowania jest dowolny - zapraszamy więc programistów spoza świata Javy oraz tych, którzy chcieliby poćwiczyć coś innego niż zwykle.

Więcej informacji na blogu (http://jug.zgora.pl/blog/2014/11/10/global-day-of-code-retreat-2014-w-zielonej-gorze/).