Spotkanie czerwcowe - zakończenie sezonu

This is a past event

96 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na spotkanie czerwcowe, które odbędzie się wyjątkowo w lipcu, i będzie jednocześnie zakończeniem sezonu JUGowego przed przerwą wakacyjną.

Spotkanie jest sponsorowane przez firmę ADB (http://adbglobal.com/).

Plan:

18:30 - 19:00 Luźne rozmowy

19:00 - 19:10 Powitanie, kilka słów od sponsora

19:10 - 19:55 Tomek Powchowicz - Kontenery heterogeniczne

Projekt, implementacja i zastosowanie kontenerów heterogenicznych w dwóch językach: Java i C++. Kontenery takie, to struktury, które uniemożliwiają błędy związane z typami danych w runtime (type safety), chociaż to nie jest jedyny benefit. Inne to redukcja rozmiaru kodu źródłowego oraz możliwość rozszerzania API.

Kontener heterogeniczny (różnorodny) z silnym typowaniem jest to pojemnik, który potrafi przechowywać różne elementy. Pobieranie elementów z takiego kontenera nie wymaga rzutowania. Czyli jest możliwe takie zawołanie:

String value1 = map.get(key1);
String value2 = map.get(key2);
Integer value3 = map.get(key3);

Czy potraficie sobie wyobrazić najbardziej znane na świecie API do baz danych JDBC ResultSet, które zamiast metod getDate(), getString() itd posiada tylko jedną metodę get()?

19:55 - 20:15 Przerwa

20:15 - 21:00 Paweł Nowak - Ext JS

Wprowadzenie do Ext JS - rzadziej używanego, ale bardzo bogatego frameworka służącego do tworzenia aplikacji JavaScript. W odróżnieniu od wielu konkurentów, twórcy Ext JS przywiązują dużą wagę do wyglądu kontrolek UI i tworzenia aplikacji z przyjaznym interfejsem użytkownika. W trakcie prezentacji przedstawione będą podstawowe cechy Ext JS oraz zastosowania. Porównamy go także z innymi dostępnymi rozwiązaniami.

Zapraszamy na ostatnie spotkanie przed wakacjami! We wrześniu wracamy z nową energią i nowymi pomysłami.