Jak dobrać i dostosować metodykę do projektu?

This is a past event

72 people went

Location image of event venue

Details

Cześć,

Nazywam się Dariusz Lis i pracuję najczęściej w roli menagera transformacji przy okazji zwinnych i szczupłych reorganizacji. Jednym z tematów przy okazji usprawnień działów operacyjnych jest dobór metodyki do specyfiki projektu/problemu jaki rozwiązuje dany zespół czy organizacja. O ile zwinne podejście jest mi bliskie to nie zawsze warto je dobierać. A kiedy pasuje ono do specyfiki firmy to dużo łatwiej je wdrożyć kiedy nie jest ono traktowane religijnie, a organizacja świadomie sama je wybiera bazując na mierzalnych kryteriach biznesowych. Dobranie i często skrojenie metody pod organizację pozwala szybciej wdrożyć zmianę poprzez większe poczucie adekwatności i właścicielstwa. Oczywiście żadna metoda pracy nie jest sama w sobie rozwiązaniem problemu.

Zapraszam Was na warsztat, który zaczniemy od zrozumienia części składowych metodyk i priorytetów jakie dane metodyki mają wszyte w swoją specyfikę. Przeanalizujemy kompromisy jakie nas czekają przy wyborze między podejściem Agile, Lean, a Waterfall?.

Zastanowimy się jakie kryteria biznesowe i projektowe można brać pod uwagę aby dobrać metodykę projektową. Jak rozłożymy na części pierwsze zarządzanie zwinne, szczupłe, kaskadowe i kryzysowe postaramy się uszyć metodę na miarę swojego wyzwania.

To sesja też o tym kiedy nie stosować Agile, lub kiedy warto je modyfikować.

# Czego się nauczysz, co poznasz?
Dobierać metodę pod problem.
Kiedy Scrum nie będzie efektywny.
Jakie parametry brać pod uwagę przy dostosowaniu metodyki projektowej pod siebie.

# Co musisz wiedzieć przed?
Najlepiej jeśli masz już doświadczenie pracy w Scrumie lub innych metodach zwinnych.

Dobrze jeżeli stawałeś przed dylematami wytłumaczenia dlaczego mamy akurat wykorzystywać daną metodę bez wchodzenia w jej szczegóły.

Dobrze jeśli boli Cię „religijne” podejście do bycia agile.

# Czas trwania:
3 h, warto zabrać dużo pozytywnej energii i dobry humor.

# Prowadzący:
Manager, coach, zagorzały fan budowania organizacji opartych o wiedzę i wspólne tworzenie inspirujących rozwiązań.

Wcześniej lider i członek zespołów developerskich i doradczych w IT. Praktyk zarządzania zmianą na wszystkich poziomach organizacji.

Doświadczenie zdobywał przy budowie działów rozwoju i dostosowaniu software’u dla dużych organizacji przemysłowych w tym branży lotniczo-obronnościowej.

Przy okazji prowadzenia transformacji biznesowych zwolennik łączenia równoległego rozwoju kompetencji miękkich i procesowych. Pasjonat hipnozy i medytacji.