Jak omijać pułapki w labiryntach Scruma (Jacek Wieczorek)

This is a past event

116 people went

Location image of event venue

Details

Szczegóły organizacyjne:
1) wystąpienie będzie skladało się z dwóch części: warsztatu oraz bloku, w którym Jacek podzieli sie swoimi doświadczeniami
2) na część warsztatową przygotujemy określoną liczbę miejsc
3) miejsca zajmujemy zgodnie z kolejnością przybycia na miejsce spotkania
4) osoby ponad limit wezmą udział w warsztacie w roli obsarwatorów
5) liczbę miejsc podam w komentarzu

Prelegent:

Jacek Wieczorek

Abstrakt:

“Scrum u nas nie działa” - od kilku lat, w różnych firmach, słyszę to samo stwierdzenie. Gdy przyglądam się, w jaki sposób pracują, dostrzegam bardzo podobne problemy. Codzienny Scrum to nudne spotkanie statusowe, Backlog Produktu nie jest przygotowany do Planowania Sprintu a na Przeglądzie Sprintu zespół nie pokazuje niczego namacalnego. Na bazie doświadczeń współpracy z kilkudziesięcioma zespołami przygotowałem warsztat, podczas którego uczestnicy będą mogli doświadczyć najpopularniejszych pułapek w Scrumie, zrozumieć ich wpływ na efekty pracy i wyjść z warsztatu z konkretnymi pomysłami, jak sobie z nimi radzić. Warsztat jest praktycznym rozszerzeniem książki “Labirynty Scruma”.

Bio:

Pomagam organizacjom przekształcać się w miejsca, w których w efektywny sposób tworzone są wartościowe produkty. Przez kilkanaście lat w branży IT nabrałem doświadczenia w różnych rolach (programista, project manager, scrum master, agile coach, C-level manager), w różnych firmach (startupy, średnie firmy, korporacje), działających w różnym modelu (firmy produktowe oraz usługowe, klient wewnętrzny i zewnętrzny), opartych o różną kulturę (m.in PL, UK, Niemcy, USA). Jestem autorem książki “Labirynty Scruma”, współtworzę portal agile247.pl, podkast “Porządny Agile” oraz prowadzę bloga agilecoaching.pl. Od kilku lat jestem współwłaścicielem firmy konsultingowej 202 Procent.