Wpływ długu technicznego na rozwój produktu.

This is a past event

17 people went

Location image of event venue

Details

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie warsztatowe organizowane przez Agile4U, które odbędzie się 17 sierpnia 2018r. o godzinie 18 w Hanzie.

Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie.

Temat warsztatu:
Wpływ długu technicznego na rozwój produktu - czujesz że coś Cię boli ale nie wiesz od czego.
Czym jest a czym nie jest dług techniczny? W jaki sposób dług techniczny obniża tempo rozwoju produktu? Jak można nim zarządzać?

Szczegóły:
Warsztat to połączenie ćwiczeń i teorii. Postaramy się zaangażować grupę do zastanowienia się nad tematem czym jest dług techniczny i jak wpływa na produktywność prowadzonych prac. Odpowiemy na pytanie jak bywa rozumiany i jakie są sposoby radzenia/zarządzania nim w organizacjach uczestników. Będzie odrobina aktywności fizycznej, trochę pisania, liczymy na dyskusje i wymianę wiedzy. Warsztat dedykowany Scrum Masterom i Product Ownerom

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naszymi prelegentami będą: Andrzej Zińczuk oraz Jakub Binduga

Andrzej Zińczuk
Jest entuzjastą i gorącym zwolennikiem wykorzystywania metodyk zwinnych przy prowadzeniu projektów, szczególnie IT. Zajmował się wytwarzaniem i rozwijaniem systemów w branży telekomunikacyjnej. W swojej karierze pełnił role związane zarówno z procesem wytwarzania oprogramowania (Developer i architekt) jak i prowadził i zarządzał rozwojem produktów (Project Manager i Product Owner). Pomiędzy 2013 a 2017 rokiem współpracował z największym serwisem transakcyjnym płatności online w Polsce - PayU. Odpowiedzialny za opracowywanie i prowadzenie programów transformacyjnych w kierunku zwinności. Wspierał adaptację struktur organizacyjnych celem zapewnienia wsparcia nowych strategii i kierunków działań firmy. Zarządzał 12-osobowym zespołem Scrum Masterów.
Od 2015 roku współpracuje z grupą niezależnych konsultantów zwinnych metod wytwarzania - Agile Rebels. Udziela wsparcia organizacjom celem definiowania i optymalizacji procesów wytwarzania produktów. Współpracował m.in ING Tech Poland, Sygnity, TEB Akademia, Vivid Games. Szkoleniowiec i konsultant. Professional Scrum Trainer w ramach organizacji Scrum.org. Współorganizator społeczności zwinnej - Agile Poznań.

Jakub Binduga
Od 7 miesięcy jest Scrum Masterem w Vivid Games S.A. w której powstają gry mobilne na ios i android. Przez całą swoją karierę zawodową był zawsze blisko zespołów IT czy to jako tester, koordynator projektów czy PM w Gazeta.pl/Agora SA, gdzie pracując w oparciu o twarde metodyki zarządcze (Prince 2) skupiał się nad rozwojem serwisów www grupy. Przez wiele lat nasiąkał zwinnością by potem już jako Scrum Master stać się propagatorem transformacji zwinnej w Wyborcza.pl. Pracował m.in. przy wdrażaniu mechanizmu paywalla na wyborcza.pl czy tworzeniu nowej aplikacji mobilnej Wyborcza.