What we're about

About Allegro Tech

As Allegro Tech we are representing over 600 engineers from Poland working on biggest e-commerce platform in CEE.

We believe that creating & operating web scale applications is a great challenge and with this group we would like to share that experience with you.

This group is open to anyone interested in building distributed, scalable, resilient, web scale systems. We will share our success & war stories with technologies insights and governance practices.

Through this Meetup Group we will also announce various events in which we are involved around the Poland - hackathons, conferences, workshops and meetups of all sort that you are welcome to join on all levels of expertise :)

Allegro Tech Talks

https://www.youtube.com/watch?v=A44ZgFhDBQY

Upcoming events (1)

Meet IT Toruń #29

Kościuszko Business Point

AGENDA: 1. Arkadiusz Tymiński - REST API - zacznijmy od początku Wielu z nas miało styczność z REST API. W czasach mikroserwisów i multiplatformowości, można powiedzieć, że jest to pewien standard. Jednak czy wykorzystanie metod i kodów odpowiedzi HTTP wystarczy, aby nazwać API "restowym"? W trakcie prezentacji przyjrzymy się głównym zasadom tworzenia takiego typu oprogramowania oraz sprawdzimy jak one wpływają na efekt końcowy. 2. Szymon Domeracki - GraphQL - czyli api inaczej REST API jest obecnie standardem w komunikacji pomiędzy backendem i frontendem. Jednak czy zawsze jest to najlepszy wybór? Facebook i Github pokazują, że api można tworzyć w inny sposób. Podczas prezentacji przedstawię jak wygląda api zbudowane z pomocą GraphQL i jak je zaimplementować w aplikacji opartej o Spring Framework. 3. Adrian Rydzyński - Słów kilka o API z perspektywy Front-end Developera Wiele się mówi o GraphQL, REST Api, usługach, mikroserwisach czy endpointach. Jak to natomiast wygląda od strony konsumera, czyli aplikacji frontendowej? Czy są dedykowane biblioteki, które wspierają zapytania o dane serwowane przez GraphQL lub REST Api? Jak wygląda testowanie i mockowanie danych w obu przypadkach? Czy wydajność idzie w parze z wygodą? Co z obsługą błędów? Na te pytania postaram się odpowiedzieć podczas swojej prezentacji. PRELEGENCI: Arkadiusz Tymiński Od kilku lat pracuję jako programista .NET. Poza stricte programowaniem, interesuję się tematyką DevOps oraz rozmyślam jak dzięki automatyzacji, ułatwić życie sobie i innym. Debiutuję w obszarze wystąpień publicznych. Szymon Domeracki Programista z kilkuletnim doświadczeniem. Od początku kariery związany z JVM, zaczynający od pisania portali i narzędzi dla branży energetycznej. Obecnie inżynier oprogramowania w Allegro. Pasjonat języków na JVM, Reactive extensions i testów jednostkowych. Adrian Rydzyński Programista od kilku lat, obecnie jedna z osób odpowiedzialnych w Allegro za listę ofert. Pasjonat Angulara, TypeScripta i RxJS. Prywatnie wielki fan (i były zawodnik) futbolu amerykańskiego oraz nauczyciel w Gigantach Programowania.

Past events (100)

Hackathon BrainCode 2019

Needs a location

Photos (189)