addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupshelp-with-circleimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1ShapeoutlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

Meet IT # 7

AGENDA

1. Elasticsearch - słów kilka o skalowaniu i utrzymaniu

Problemy i rozwiązania, jakie można spotkać przy wdrożeniu i utrzymaniu klastra ElasticSearch jako kolektora logów różnego rodzaju aplikacji przy dużym wolumenie ruchu.

2. Offline nie gryzie

Ile razy zdarzyło Ci się napisać mikrousługę, która raz na jakiś czas importuje dane z zewnątrz, eksportuje je albo albo kilka razy dziennie na żądanie przeczesuje bazę i generuje olbrzymie raporty? Ile razy dodałeś `java -jar` do crona na wirtualce, po cichu licząc na to, że zawsze się włączy?

Świat usługowy nie jest idealny do każdego rozwiązania.

W naszym mikroserwisom świecie generujemy olbrzymie ilości danych, które po szynie spływają prosto na Hadoopa. Na ich podstawie już teraz budujemy raporty, analizy, mailingi, feedy produktowe, sitemapy i zrzuty stanu usług. Wszystko to offline, bez potrzeby zajmowania ciągłych zasobów obliczeniowych, konieczności kombinowania z redundancją, dostawiania baz danych do trzymania tymczasowego stanu i zastanawiania się “hej, a co jeśli zgubimy event?”.

Podczas prezentacji przestawię zalety i wady budowania rozwiązań w offline`owym świecie w oparciu o dotychczasowego realizacje.

PRELEGENCI

Patryk Krawaczyński - jest inżynierem systemów z 7+ letnim doświadczeniem w zakresie usług hostingowych. Lubi skupiać się na rozwiązywaniu problemów oraz
poprawianiu wydajności technologii frontendowych i backendowych.

Mariusz Strzelecki - w Allegro od 2010 roku. Programista, inżynier danych, entuzjasta Big Data i świata Open Source. Po pracy raczkujący elektronik, mąż i tata :-)

Join or login to comment.

 • Marcin B.

  Oczywiście, damy znać :)

  November 10

 • Jakub M.

  Dajcie znać jak będzie video :)

  November 9

 • Marcin B.

  Niestety nie prowadzimy streamingów, za to nagrywamy prezentacje i wrzucamy na YouTube.

  November 2

 • tymik

  Czy będzie może jakiś streaming?

  1 · November 1

Our Sponsors

 • Allegro

  Allegro is biggest e-commerce platform in CEE.

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy