addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupshelp-with-circleimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1ShapeoutlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

Meet IT Toruń # 9

AGENDA
1. Czego nauczyło mnie doświadczenie pracy leanem i Kanbanem? (Izabela Goździeniak)
Po raz pierwszy zetknęłam się z Kanbanem ponad 4 lata temu. Początkowo traktowałam tę metodę pracy jako ciekawostkę, porównywałam ze Scrumem. Kiedy razem z zespołem Agile Coachów w Allegro stanęłam przed wyzwaniem „uzwinnienia” działu infrastruktury, Kanban był dla mnie po prostu użytecznym narzędziem. Z czasem okazał się czymś więcej. Opowiem Wam o tym, jak lean i doświadczenie pracy Kanbanem zmieniły moją perspektywę oraz co wniosły do mojej pracy z zespołami, niezależnie od metody pracy.

2.Anomaly detection? A gdyby tak wzorować się na tym, jak robi to nasz mózg? (Bartłomiej Ignasiak)
Mózg ludzki to najdoskonalszy komputer. Dlatego może być wzorcem i inspiracją dla nowych technologii. Przyjrzymy się więc bliżej mechanizmowi opartemu o naturalny system uczenia się i znajdowania nieprawidłowości, przekładając go na grunt wykrywania anomalii w systemie komputerowym.

3. Buckminster Fuller, czyli o drzemiącym potencjale w skali mikro (Szymon Biliński)
Buckminster Fuller był teoretykiem systemów. Jego prace o tym, jak zmieniać organizację i pracę nad projektem, używając minimalnego potencjału środków organizacji zamiast masywnych sił zewnętrznych, to pozycja obowiązkowa dla każdego PMa. W Polsce postać mało znana. W prezentacji pokażę na przykładach jak zasady autora "Operating Manual for Spaceship Earth" znalazły zastosowanie w zarządzaniu zmianą i nie tylko.

PRELEGENCI
Izabela Goździeniak: Lean Agile Coach w Allegro; pomaga zespołom skracać dystans pomiędzy nimi a ich klientami i użytkownikami, zgrać się, zacząć samoorganizować tak, aby dostarczać wartościowe rozwiązania …  Za to lubi swoją pracę. Przede wszystkim lubi ludzi. Dzieli się doświadczeniami na agile247.pl

Bartłomiej Ignasiak: Obecnie Team Manager/Product Owner, wcześniej developer i architekt. W Allegro odpowiedzialny za systemy monitoringu. Jego główne zainteresowania to sztuczna inteligencja oraz przetwarzanie dużych zbiorów danych w systemach rozproszonych.

Szymon Biliński: Product Manager, człowiek produktu. Pracuje z ludźmi i dla ludzi. Lubi, gdy z małej zmiany wychodzi duża rzecz. Aktywny uczestnik Internetów. Poza pracą znajdziesz mnie w parku, lesie, górach, nad morzem, z rodziną, wśród zieleni. Miłośnik natury - największego produktu na świecie.

Join or login to comment.

 • Marcin B.

  Na YouTube - jak już zamieścimy, to dam znać.

  January 5

 • Jakub M.

  Gdzie zamieszczacie nagrania?

  January 5

 • Stan.

  goooood

  January 5

 • Marcin B.

  Cieszę się, że się podobalo:) Jęśli chodzi o prezentację Szymona, to nie masz, czego żałować, bo jej nie było - zdradzę w tajemnicy, że Szymon wystąpi w lutym. Zapraszam zatem.

  January 5

 • Vlad P.

  Gratuluję udantego meetupu! Fajnie jest posłuchać o dojrzałej implementacji SCRUMa i Kanbana. Żałuję, że nie mogłem zostać na część prowadzoną przez Szymona. Pozdrawiam serdecznie całą ekipę organizacyjną i prelegentów! ;-)

  January 5

 • Marcin B.

  Ja też mam taką nadzieję:) Trzymam kciuki!!!

  January 3

 • Vlad P.

  Mam nadzieję, że tym razem w końcu uda mi się do was dotrzeć! Zapowiada sie interesujące spotkanie ;-)

  January 3

 • Marcin B.

  Streamingu nie będzie, ale wrzucimy to później na YouTube:)

  1 · December 27

 • Jakub M.

  Będzie stream, slajdy, nagranie?
  Szczególnie "2.Anomaly detection?"

  December 27

Our Sponsors

 • Allegro

  Allegro is biggest e-commerce platform in CEE.

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy