Skip to content

Allegro Tech Live #29 - Wyzwania Product Managera

Photo of
Hosted By
Teresa B.
Allegro Tech Live #29 - Wyzwania Product Managera

Details

Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was :) A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.

Temat odcinka: Wyzwania Product Managera
Data: 30.06
Godz: 18:00 - 19:30
Miejsce: Youtube, link zostanie dodany na kilka dni przed wydarzeniem

Opis odcinka: To oni. Product Managerowie. Pełny kalendarz, Jira, roadmapy. Zasadniczo; dzień jak codzień... Ale dziwnym zbiegiem okoliczności ze wszystkich ról w firmie tylko oni udali się na podbój świata produktowego. Product Manager znów wyruszy w drogę - a tym razem zrelacjonujemy to czujnym okiem kamer Allegro Tech Live.

Będziemy mieli nie lada okazję poobserwować Product Managera występującego w środowisku pracy zdalnej. Na przykładzie serii spotkań liderów obszaru Active Buyers Grzesiek pokaże jakie niebezpieczeństwa czyhają na Product Managera w gąszczu spotkań i jak sobie z nimi radzić.
Gwarantem prawidłowego funkcjonowania produktu jest trafne określanie problemów użytkowników i przygotowanie sposobów ich rozwiązania. U samych podstaw leży product discovery, przez niektórych traktowane jako ostatnie ogniwo, niemalże Święty Graal. Ewa od lat zgłębia temat i tylko czekać, aż opowie nam o nim więcej.

Opis prezentacji:
Grzegorz Kałużny - "Spotkanie z wyzwaniem"

Abstrakt:

  1. Czym jest spotkanie i jaki ma cel? - Kilka słów o spotkaniach w pracy, rodzajach spotkań, wyzwaniach związanych z pracą zdalną i z powrotami do biur.
  2. Spotkania w roli PMa - Spotkania w kontekście roli PMa, bedącego SPOCem produktu, zbierającego potrzeby od klientów i interesariuszy oraz wyznaczającego ścieżkę rozwoju produktu w kontakcie z zespołem tech oraz biznesem.
  3. FOMO, MOMO i FOJI w pracy - Pułapki związane ze spotkaniami przez pryzmat pracy PMa.
  4. Historia jednego spotkania (przykład spotkania liderów Consumera) - Analiza serii spotkań liderów obszaru Active Buyers.
  5. Narzędzia i dobre praktyki w osiąganiu celów spotkania - Kilka rad jak uniknąć pułapek związanych ze spotkaniami i zadbać o produktywność w pracy.

Ewa Korzeniewska - "Product Discovery - powrót do podstaw"
Abstrakt:
Product Discovery to temat, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością, towarzyszy mu bardzo dużo buzz wordów i wszyscy szukają dla niego Świętego Graala, czyli jednej i jedynej sprawdzonej metody, która rozwiąże wszystkie problemy i będzie jak prosty przepis od Makłowicza. Tak się składa, że to też moja ulubiona część pracy Product Managera, więc zapraszam na prezentację i dyskusję na temat.

W odcinku udział wezmą:
Grzegorz Kałużny - Product manager związany z procesami logowania i rejestracji, produkty rozwija i wdraża (rękami zespołu) w wersji przeglądarkowej (strona Allegro) jak i w aplikacjach mobilnych. Wielbiciel MVP (szybkiego wychodzenia do klientów ze swoim produktem, nawet w okrojonej wersji). Po godzinach wymyśla żarty (suchary) i pisze opowiadania.

Ewa Korzeniewska - Product Manager z 10-letnim doświadczeniem. W Allegro od 3 lat, gdzie była odpowiedzialna za inicjatywę International Sellers, Allegro Analytics, a obecnie odpowiada za edukację na platformie i różne narzędzia wspierające sprzedawców. Na podstawie analiz, trendów, badań rynkowych i z użytkownikami tworzy skuteczne strategie produktowe. Oprócz przepisu na idealne product discovery testuje w wolnym czasie przepisy kulinarne, odkrywa nowe miejsca na mapie i z różnym powodzeniem stara się stawać na desce surfingowej.

Spotkanie poprowadzi Kamil Sobolewski - Lider zespołu technicznego odpowiedzialnego za pozyskiwanie płatnego ruchu z wykorzystaniem narzędzi takich jak Google Ads czy Facebook Ads. W pracy (z różnym skutkiem) walczy z przekleństwem założeń. Prywatnie fan Formuły 1 i właściciel dwóch kotów - chociaż relacja właścicielstwa nie jest tutaj taka oczywista.

Live stream będzie również dostępny w chwili rozpoczęcia na kanale: https://www.facebook.com/allegro.tech/

AGENDA
18:00 - 18:10 - Rozpoczęcie

18:10 - 18:50 - Grzegorz Kałużny - "Spotkanie z wyzwaniem"
18:50 - 19:30 - Ewa Korzeniewska - "Product Discovery - powrót do podstaw"

Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na Czacie na facebooku!

allegro Tech
allegro Tech
See more events
Needs a location