Skip to content

Allegro Tech Live #31 - Frontend: reporting i optymalizacje

Photo of
Hosted By
Teresa B.
Allegro Tech Live #31 - Frontend: reporting i optymalizacje

Details

➡ Rejestracja: https://app.evenea.pl/event/allegro-tech-talk-31

Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was :) A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.

Temat wydarzenia: Frontend - reporting i optymalizacje

Data: 01.12. (czwartek)
Godz: 18:00 - 19:30
Miejsce: Live stream będzie dostępny w chwili rozpoczęcia na Facebooku i Youtube Allegro Tech

Opis spotkania: Każdy z nas ma w głowie przynajmniej kilka stron internetowych, których używanie to droga przez mękę. Każdy klik trwa wieczność, błędy są niemal regularne, a nasza frustracja rośnie wprost proporcjonalnie do czasu spędzonego na stronie. W tym odcinku Allegro Tech Live porozmawiamy o tym jak sprawić, żeby technologia webowa "po prostu działała", a korzystanie z niej było przyjemnością.

W pierwszej prezentacji Radek opowie nam o tym jak (znacząco!) ograniczyliśmy wielkość paczki frontendowej. Pokaże nam też jak bez rezygnacji z żadnych funkcjonalności możemy poprawić wydajność strony.

W prezentacji Adriana posłuchamy jak Allegro wykorzystuje Remix, żeby wydajnie wizualizować dane analityczne i raporty.

Opisy prezentacji:

Radosław Wojtysiak - Historia redukcji ok. 60% wielkości bundla w dużej usłudze frontendowej
Wraz ze zwiększaniem ilości nowych funkcjonalności naturalnie wzrasta rozmiar paczki produkcyjnej. Co jeśli projekt rozrasta się bardzo szybko i jego paczka osiąga ponad 1200 kB? Opowiem historię opartą na prawdziwym przypadku, gdzie bez redukcji funkcjonalności zredukowaliśmy paczkę wynikową do 500 kB.

Adrian Mróz - Jak Remix pomaga nam budować aplikacje raportowo-analityczne?
Remix, podobnie jak inne wiodące meta frameworki, skupia się na dynamicznych stronach internetowych. Gwarantuje dobre wyniki w Lighthouse i obiecuje świetną wydajność. Ale czy nadaje się do budowania aplikacji? W Allegro tworzymy sporo wewnętrznych wizualizacji i raportów, które operują na ogromnych wolumenach danych. Opowiem Wam jak Remix ułatwia nam budowanie takich narzędzi i za co lubimy ten framework.

W spotkaniu udział wezmą:

Radosław Wojtysiak - Świeżo upieczony team leader zespołu odpowiedzialnego za kampanie oraz badge na Allegro. Od początku swojej inżynierskiej przygody związany jestem z światem front-endu. Uwielbia dzielić się wiedzą i kreować swoją markę osobistą na portalu LinkedIn.

Adrian Mróz - Jest frontendowcem w obszarze Big Data. Lubi programowanie funkcyjne i wizualizację danych. Na co dzień stara się wyjaśniać skomplikowane zbiory danych za pomocą wykresów.

Spotkanie poprowadzi Kamil Sobolewski - Lider zespołu technicznego odpowiedzialnego za pozyskiwanie płatnego ruchu z wykorzystaniem narzędzi takich jak Google Ads czy Facebook Ads. W pracy (z różnym skutkiem) walczy z przekleństwem założeń. Prywatnie fan Formuły 1 i właściciel dwóch kotów - chociaż relacja właścicielstwa nie jest tutaj taka oczywista.

AGENDA
18:00 - 18:10 - Rozpoczęcie
18:10 - 18:50 - Radosław Wojtysiak - Historia redukcji ok. 60% wielkości bundla w dużej usłudze frontendowej
18:50 - 19:30 - Adrian Mróz - Jak Remix pomaga nam budować aplikacje raportowo-analityczne?

Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube lub czacie na Facebooku!

Do zobaczenia! :)

allegro Tech
allegro Tech
See more events
Online event
Link visible for attendees