• Allegro Tech Labs #9 Online: System design workshop

  Online event

  ❗NA WYDARZENIE OBOWIĄZUJE REJESTRACJA: Liczba miejsc jest organiczona: https://app.evenea.pl/event/allegro-tech-labs-9/

  To już druga edycja naszych warsztatów System Design Workshop!

  Czy chcesz poznać tajniki tworzenia systemów? Architekt przynosi Ci rozwiązanie na tacy? Interesuje Cię praktyczna strona mikroserwisów? Jeżeli chociaż jedna odpowiedź brzmi tak, to zapraszamy na warsztaty, podczas których zaprojektujemy usługę URL Shortener! Warsztaty odbędą się online i potrwają 2 godziny.

  Do kogo kierujemy warsztaty:
  Do programistów i programistek z 2-letnim doświadczeniem w branży.

  Co musisz wiedzieć, zanim przyjdziesz na nasze szkolenie:
  Powinieneś/powinnaś podstawową wiedzę na temat komunikacji sieciowej, baz danych oraz analitycznego myślenia.

  Z jakich narzędzi będziemy korzystać?
  - przeglądarka internetowa
  - konto gmail (potrzebne do użycia narzędzia jamboard)

  Dlaczego warto uczestniczyć w warsztacie:
  - Poznasz temat skalowalności systemu
  - Nauczysz się myślenia top-down podczas tworzenia architektury
  - Pokażemy Ci czym kierować się dobierając odpowiednia technologie do rozwiązania problemu
  - Dowiesz się w jaki sposób tworzyć złożone systemy

  Trenerzy:

  - Kacper Bublik - Software Engineer w Allegro, który od prawie trzech lat pracuje nad rozwojem platformy Allegro Ads. Miłośnik 99. percentyla. Integruje wewnętrzne rozwiązania z API Google Ads.

  - Patryk Gutenplan - Software Engineer, który od blisko 4 lat rozwija adsy (Allegro Ads). Zwolennik prostych, generycznych oraz dobrze skalowalnych rozwiązań. Twierdzi, że diabeł tkwi w szczegółach oraz im prościej tym lepiej.

  - Marcin Skalski - Lider zespołu Skylab Helix. Na co dzień pracuje nad Service Meshem w Allegro, wcześniej przed dwa lata jego specjalizacją były notyfikacje. Wielki fan wydajności i niskopoziomowych tematów. W wolnych chwilach kinoman z powoli budującą się kolekcją filmów na fizycznych nośnikach.

  - Łukasz Chrząszcz - Programuje od 9 roku życia, a zawodowo od 8 lat. Team Leader odpowiedzialny za rozwój systemu Marketing Automation. Uwielbia drążyć w kodzie, żeby odkryć jak dokładnie coś działa, a potem podzielić się tym z innymi. Po godzinach tworzy bloga technicznego chrzaszcz.dev i nałogowo czyta książki o soft skillach.

  - Waldemar Panas - W Allegro programuje od 2018. Obecnie pełni rolę Team Leadera. Współorganizator spotkań Jugademy oraz jeden z redaktorów Allegro Tech Blog. Systemy rozproszone, poznawanie domeny i rozwijanie produktu to jest to, co lubi najbardziej. Prywatnie miłośnik seriali przy śniadaniu.

  - Michał Gawarzyński - W Allegro pracuje od 4 lat. Interesują go tematy związane z bazami danych oraz systemami rozproszonymi. Projektując systemy obsługujące tysiące rpsów skupia się na odnalezieniu odpowiednich trade-offów oraz na szybkim dostarczaniu najistotniejszych funkcjonalności. Jest graczem zespołowym, który lubi dzielić się wiedzą.

  - Tomasz Bartynski - W Allegro już prawie 5 lat. Team Leader zespołu rozwijającego usługi i przetwarzania wsadowe głównie na potrzeby marketing automation. Najwięcej radości zawodowej czerpie podczas wspólnego rozwiązywania ambitnych problemów przy tablicy. Chętnie zagłębia się w niskopoziomowe szczegóły żeby zrozumieć jak i dlaczego coś działa.

  Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie zwlekaj i zapisz się na warsztaty już dziś 😉 !

 • Allegro Tech Live #23 - Przygody backendowców w C#

  Needs a location

  ------ Rejestracja: https://app.evenea.pl/event/allegro-tech-live-23/-------

  Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Kiedyś spotykaliśmy się w naszych biurach, a teraz to my gościmy u Was :) A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.

  Data:[masked]
  Godz: 18:00 - 20:00
  Miejsce: YouTube

  W Allegro od pewnego czasu mamy przyjemność pracować w microsoftowych technologiach, między innymi C#, .NET czy chmura Azure. Na spotkaniu chcielibyśmy poruszyć tematy związane z tym środowiskiem. Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na Czacie na facebooku!

  AGENDA

  18:00 - 18:05 - Rozpoczęcie
  18:05- 18: 50 - Prezentacja nr 1
  18:50 - 19:00 - Sesja Q&A
  19:00 - 19:45 - Prezentacja nr 2:
  19:45 - 19:55 - Sesja Q&A
  19: 55 - 20:00 Zakończenie

  Prezentacja 1

  Tytuł: Jakieś wątki?

  Dotnet się zmienia. Nasze aplikacje uruchamiane są teraz na linuxie obok setek innych instancji na tej samej maszynie. Jednym z zasobów który współdzielą w systemie są wątki i żeby je najlepiej wykorzystać warto zrozumieć jak wpływają na naszą aplikację. Czym różnią się wątki windowsowe od linuxowych? Skąd aplikacja bierze wątek? Ile kosztuje jeden wątek? Ile aplikacja potrzebuje wątków? W tej prezentacji postaram się przybliżyć czym jest wątek i odpowiedzieć na te pytania.

  Prezentacja 2

  Tytuł: Powrót do podstaw: Kolekcje
  Sam nie raz się łapie że pisanie jakiegokolwiek kodu który wymaga kolekcji zaczynam od … List. Potem dopiero później następuje chwila zadumy (albo i nie) za którą idą zmiany. W niniejszej prezentacji chciałbym wrócić do podstaw. Zrobić przegląd dostępnych nam opcji, których przecież nie tak mało w ekosystemie Microsoftu. Spojrzeć na ich wydajność jak i użyteczność by móc odpowiedzieć sobie na pytanie: czego w jakiej sytuacji powinienem użyć?

  BIO:

  Prowadzący Karol Teske - Od 3 lat inżynier oprogramowania w zespole API Allegro. Wolny czas spędza na pisaniu pracy magisterskiej bądź oglądaniu angielskiej Premier League.

  Tomasz Szczerba - Team Manager w Allegro Pay. Na co dzień zajmuje się ulepszaniem Allegro Pay od strony użytkowej i technologicznej. Najlepiej czuję się z C# ale lubię poznawać nowe rzeczy co sprawiło, że pisałem też między innymi w scali, f# i javascript. Prywatnie lubię zwiedzać na rowerze, czytać książki o kosmosie i pykać w giereczki Nintendo.

  Jakub Dropia - Świeżo upieczony leader, nieustannie próbujący pozostać najbliżej kodu jak się tylko da. Od 10 lat związany z światem .NET i technologiami Microsoftu. Entuzjasta architektury oprogramowania i systemów rozproszonych. Fan metodyk agile i kultury devops. Na co dzień rozwija jeden z zespołów odpowiedzialnych za Allegro Pay gdzie budowane są rozwiązania na dużą skalę w środowisku .NET i chmurze Azure.

 • Allegro Tech Live #22 - Jak wygląda codzienność lidera w Allegro?

  !!!! Rejestracja: https://app.evenea.pl/event/allegro-tech-live-22/ !!!!

  Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale od jakiegoś czasu to my gościmy u Was w domach 🙂 A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.

  Allegro Tech Live #22
  Data:[masked]
  Godz: 18:00 - 19:30
  Miejsce: Zdalnie, kanał YouTube

  Niedawno, podczas 19 odcinka Allegro Tech Live rozmawialiśmy o tym co to znaczy być liderem i jak nim zostać. Podczas 22 odcinka dowiecie się wszystkiego o codzienności liderów w Allegro. O ich obowiązkach, zadaniach i wyzwaniach. Przedstawimy Wam wszystko to, co dzieje się za kurtyną zarządzania zespołem. A o tym wszystkim porozmawiamy z czterema wyjątkowymi gośćmi:

  Kamil Benedykciński
  Od ~12 lat w Allegro, od ~6 lat do kwietnia tego roku lider zespołu Razor. Zespół opiekuje się usługami, które m.in. serwują dane ofertowe na wszystkie widoki na ścieżce krytycznej - od strony głównej, przez listingi, widok oferty, na zakupach kończąc. Kilkaset instancji usług na produkcji i tysiące żądań na sekundę. Pod spodem Java, Kotlin, Cassandra, Mongo, MySql. Zespół stricte backendowy z ogromną liczbą zależności crossplatformowych. Od Q2 Team Manager w obszarze Consumer, Findability. Wspiera zespoły rozwijające i utrzymujące produkty takie jak: listing, filtry, obserwowane, widok oferty oraz usługi dostarczające dane do w/w produktów. Jeszcze więcej ruchu, zależności i dobrej zabawy:)

  Paulina Makuch
  Badaczka UX z 15 letnim doświadczeniem, zwolenniczka wyjaśniania znaczenia danych ilościowych i analityki za pomocą pogłębionych badań jakościowych. Rolą jej zespołu jest wspieranie rozwoju produktów i usług w obszarze Delivery Experinece poprzez realizację różnego rodzaju badań z klientami/partnerami oraz warsztaty strategiczne.
  W Allegro od 3 lat, jako liderka od roku. Wcześniej przez 5 lat budowała zespół specjalistów we własnej agencji badawczo-projektowej La Wonderlab. Przez kilka lat była też wykładowczynią i mentorką na studiach podyplomowych User Experience Design na SWPS w Warszawie.

  Kinga Ćwiklińska
  Z analizą danych związana od 12 lat, w Allegro od 8 lat, od 3 lat na stanowisku liderskim. Z determinacją tłumaczy świat za pomocą liczb, pokazuje jak wygląda produktowa rzeczywistość, nie godząc się na niepotwierdzone hipotezy. W Allegro zatoczyła koło, zaczynając w obszarze UX jako Analityk Danych, pracowała w zespole Business Intelligence, później już jako lider w obszarze Consumer, żeby ostatecznie trafić do obszaru UX & Conversion. Zespół Kingi analizuje zachowania użytkowników na Allegro i Convenience procesów biznesowych, określa kluczowe miejsca w lejkach konwersji, wspiera analitycznie i biznesowo inicjatywy realizowane w niemal wszystkich obszarach Allegro.

  Waldemar Panas
  W Allegro od ponad 3 lat. Zaczynał jako junior, dzisiaj jest liderem zespołu Vibovit. Praca tutaj to dla Waldka okres bardzo dynamicznego rozwoju. Nabrał nowych umiejętności przy pracy z bardzo dużym rozproszonym systemem, który codziennie obsługuje ogromne ilości użytkowników. Nauczył się również, jak lepiej komunikować się ludźmi i jak zarządzać nie tylko sobą, ale też zespołem. Podczas codziennej pracy zespół Vibovit tworzy narzędzia do wystawiania ofert, korzystając z Katalogu Produktów. Ich praca pozwala na integrację zewnętrznych aplikacji z serwisem Allegro. Aplikacje, które tworzą mają ułatwić życie sprzedawcom i firmom, które ich obsługują.
  W czasie wolnym Waldek współorganizuje spotkania Jugademy, podczas których doświadczeni programiści dzielą się swoją wiedzą.

  Rozmowę poprowadzi Karol Teske - Od 3 lat inżynier oprogramowania w zespole API Allegro. Wolny czas spędza na pisaniu pracy magisterskiej bądź oglądaniu angielskiej Premier League

  2
 • Allegro Tech Live #21 - Jak zautomatyzować bezpieczeństwo IT?

  Needs a location

  Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was w domach :) A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.

  Data:[masked]
  Godz: 18:00 - 20:00
  Miejsce: ZDALNIE, link do Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=0qzYg56Lyfc
  (live stream będzie również dostępny w chwili rozpoczęcia na kanale: https://www.facebook.com/allegro.tech/)

  AGENDA
  18:00 - 18:05 - Rozpoczęcie
  18:05 - 19:30 - Prezentacja Maksymilian Byliński i Paweł Czubachowski
  19:30 - 19:55 - Sesja Q&A
  19:55 - 20:00 Zakończenie

  (zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na Czacie na facebooku!)

  OPIS Prezentacji:
  W Allegro liczymy w tysiącach. Zarówno gdy chodzi o liczbę pracowników, developerów, stacje robocze czy usługi i endpointy. Również zmiany liczymy w tysiącach na miesiąc. Dzieje się tak, ponieważ wdrożenia odbywają się na bieżąco. Każde nowe wdrożenie może posiadać potencjalne podatności, które trzeba szybko wykryć i naprawić. Nasz zespół liczy tylko 8 osób. Dbanie o bezpieczeństwo platformy oraz pracowników jest więc sporym wyzwaniem, także logistycznym. Opowiemy Wam jak do tego podchodzimy, jakie aspekty naszej pracy staramy się automatyzować lub oddelegować do osób, które są w stanie nas wspomóc.

  BIO:
  Prowadzący Karol Teske - Od 3 lat inżynier oprogramowania w zespole API Allegro. Wolny czas spędza na pisaniu pracy magisterskiej bądź oglądaniu angielskiej Premier League.

  Maksymilian Byliński - Absolwent Politechniki Śląskiej wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Tytuł magistra zdobył w obszarze Automatyki i Robotyki. Zainteresowany inżynierią wsteczną w obszarze IoT oraz szukaniem luk w tych urządzeniach. Lubi wyzwania z którymi musi się zmierzyć, a które pozwalają poprawić bezpieczeństwo firmy i infrastruktury Allegro. Często przegląda nowinki ze świata security dzięki czemu szybko reaguje na niebezpieczeństwa które czyhają na pracowników Allegro. Aktywnie bierze udział w działaniach ofensywnych w których bada bezpieczeństwo organizacji. Po godzinach spełnia się jako programista urządzeń wbudowanych które wykorzystuje do automatyzacji każdego możliwego zadania.

  Paweł Czubachowski - Paweł Czubachowski pracuje w Allegro od 10 lat. W zespole bezpieczeństwa od 5 ze specjalizacją web i mobile. Od samego początku miał okazję automatyzować różne procesy np. CICD co teraz przekłada na świat security.

  Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/4X63MpuFO

 • Allegro Tech Meeting 2021

  Online event

  ❗Uwaga, aby wziąć udział w wydarzeniu zarejestruj się tutaj: https://app.evenea.pl/event/atm-2021/

  Allegro to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm w naszej części Europy. Allegro to również ponad 1000 ekspertów IT, różnych specjalizacji, rozwijających nasz serwis. Unikatowa skala i złożoność problemów, które rozwiązujemy na co dzień, dają nam możliwość rozwoju przy bardzo różnorodnych projektach, dlatego chcemy dzielić się swoim doświadczeniem! W tym celu stworzyliśmy Allegro Tech, czyli społeczność, w której nasi inżynierowie (i nie tylko!), dzielą się wiedzą oraz case study z wybranych projektów w firmie - w formie artykułów, podcastów oraz eventów: Allegro Tech Live czy Allegro Tech Labs. Tym razem zapraszamy Was na specjalne wydarzenie - dwudniową, darmową konferencję Allegro Tech Meeting 2021.

  ATM, czyli Allegro Tech Meeting to coroczne, wewnętrzne spotkanie pracowników IT Allegro, na którym dzielimy się wiedzą o prowadzonych obecnie projektach, problemach jakie napotykamy oraz nietypowych rozwiązaniach, które zaimplementowaliśmy. W tym roku spotykamy się na konferencji już po raz 14, ale po raz pierwszy, oprócz naszego wewnętrznego spotkania, organizujemy zewnętrzną edycję Allegro Tech Meeting 2021 otwartą dla WSZYSTKICH!

  👉 Co musisz wiedzieć o Allegro Tech Meeting 2021?
  - To darmowa konferencja online,
  - 2 popołudnia pełne prelekcji z obszarów Machine Learning, Big Data, Software Development, Infrastructure, User Experience, Product Management oraz Leadership,
  - Klika ścieżek tematycznych,
  - Indywidualne konsultacje z rekruterami oraz przedstawicielami obszarów w Technologii (więcej informacji już niedługo!),
  - Przestrzeń do wymiany doświadczeń z osobami z branży.

  👉 Kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie?
  Konferencja odbędzie się online w dniach 29-30 września i będzie transmitowana na YouTube, na kanale: Allegro Tech. Linki do transmisji wyślemy wszystkim zarejestrowanym uczestnikom na podany przy rejestracji adres mailowy.

  👉 W ramach Allegro Tech Meeting 2021 Ty wybierasz którą ścieżkę, lub jakie wystąpienia chcesz obejrzeć.
  Wszystkie ścieżki będą transmitowane na YouTubie, przed wydarzeniem dodamy linki do transmisji ścieżek. Nie martw się jeśli jednocześnie odbywa się kilka prezentacji, które Cię interesują - Wszystkie wystąpienia będą nagrywane i udostępnione po wydarzeniu na naszym kanale.

  29 września równolegle odbędzie się transmisja 5 ścieżek tematycznych:
  Track 1: Natura - Software
  Track 2: Mrok - Infrastructure
  Track 3: Blask - UX & Product
  Track 4: Fantastyka - Machine Learning & Big data
  Track 5: Fortyfikacja - Security

  30 września równolegle odbędzie się transmisja 4 ścieżek tematycznych:
  Track 1: Natura - Software
  Track 2: Mrok - Infrastructure
  Track 3: Blask - UX & Product
  Track 4: Magia - Leadership & Learning
  Pełną agendę sprawdź tutaj: https://allegro.pl/zobacz/atm2021/agenda

  👉 Tutaj znajduje się strona wydarzenia: https://allegro.pl/zobacz/atm2021 gdzie znajdziesz wszystkie aktualne informacje.

  👉 Zarejestruj się już dziś i zostań częścią Allegro Tech Meeting 2021!

 • Allegro Tech Live #20: Wydajność Backendu

  Online event

  Allegro Tech Live w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was 🙂 A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.

  Data:[masked]
  Godz: 18:00 - 20:00
  Miejsce: Youtube - https://youtu.be/VklKR_fO5OI
  Live stream będzie również dostępny w chwili rozpoczęcia na kanale: https://www.facebook.com/allegro.tech/

  AGENDA
  18:00 - 18:05 - Rozpoczęcie
  18:05- 18: 50 - Prezentacja "Wszystko co chcesz wiedzieć o wątkach ale boisz się zapytać”
  18:50 - 19:00 - Sesja Q&A
  19:00 - 19:45 - Prezentacja “Programowanie funkcyjne od kuchni”
  19:45 - 19:55 - Sesja Q&A
  19: 55 - 20:00 Zakończenie
  (zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na Czacie na facebooku!)

  OPIS:
  Marcin Skalski: "Wszystko co chcesz wiedzieć o wątkach ale boisz się zapytać” -
  Jak kernel scheduluje wątki? Jak monitorować czas, jaki kernel przeznacza na decyzje, który wątek następny powinien dostać czas procesora? Podczas mojej prezentacji opowiem na te i na inne pytania związane z wątkami w Javie. Przejdziemy przez kilka poziomów abstrakcji, zaczynając od pul wątków, przez pojedynczy wątek i jego reprezentacje w systemie operacyjnym, na schedulerach i sposobach zarządzania wątkami kończąc. Na każdym z tych etapów postaram się przybliżyć potencjalne problemy wydajnościowe, na które możemy się natknąć. Jako bonus wspomnę trochę o przyszłości, którą jest projekt Loom.

  Daniel Dopierała: Programowanie funkcyjne od kuchni -
  Kiedy półtora roku temu dołączyłem do Allegro, o programowaniu funkcyjnym nie wiedziałem wiele. Miałem jednak to ogromne szczęście trafić do jednego z nielicznych zespołów w Allegro, które piszą usługi funkcyjnie w języku Scala. Znalazłem tutaj garstkę pasjonatów, którzy z entuzjazmem wprowadzili mnie w paradygmat programowania funkcyjnego. Spędziliśmy godziny dyskutując o różnych wzorcach i podejściach. Teoretyczne dywagacje sprawdziliśmy w boju implementując bogatą domenę kategorii i parametrów Allegro. Gdy sięgam myślami te półtora roku wstecz widzę, że to był niesamowity zwrot w mojej karierze. Dziś tą wiedzą chcę podzielić się z Wami.
  Podczas prezentacji spojrzymy na programowanie funkcyjne od kuchni – rozważymy co tak naprawdę oznacza “funkcyjny”, zastanowimy się gdzie ono ma zastosowanie i jak z niego skorzystać, żeby się nie sparzyć. Będzie dużo kodu, cukier (składniowy) i szczypta humoru. Serdecznie zapraszam!

  BIO:
  Prowadzący Karol Teske (Allegro) - Od 3 lat inżynier oprogramowania w zespole API Allegro. Wolny czas spędza na pisaniu pracy magisterskiej bądź oglądaniu angielskiej Premier League.

  Marcin Skalski - Na co dzień programista Kotlina/Javy, ale hobbystycznie programuje w Golang/Rust. Od ponad 2 lat pracuje w Allegro, gdzie rozwijał platformę komunikacyjną (Maile, Smsy, Pushe). A aktualnie pracuje z zespole rozwijającym Service Mesh-em w Allegro. Jest wielkim fanem niskopoziomowych tematów. W wolnych chwilach czyta kod jvm i zgłębia tajniki kernela Linuxa skupiając się na wydajności nie tylko aplikacji, które tworzy na co dzień, ale też platformy, na której funkcjonują.

  Daniel Dopierała - Programista z zamiłowania. Półtora roku temu dołączył jako inżynier oprogramowania do zespołu zajmującego się kategoriami i parametrami w Allegro. W pracy stawia na praktyczne i czyste rozwiązania. Robi porządki w kodzie i bałagan w kuchni. Lubi gotować, a jeszcze bardziej jeść.

  Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/WAzj1gmL

 • UX Research Confetti

  Online event

  🎉 Niech rozsypie się confetti wiedzy o badaniach UX! 🎉

  Szukaliśmy konferencji badawczej UX w Polsce i nie znaleźliśmy… Dlatego łączymy siły z ekspertami z branży i organizujemy ją sami 👌🏻
  W ramach UX Research Confetti przygotowujemy dla Was masę wiedzy i wskazówek od badaczy zarówno z, jak i spoza Allegro. Pokażemy konkretne problemy badawcze, z którymi pracujemy na co dzień.

  Co musisz wiedzieć o UX Research Confetti?
  👉 To darmowa konferencja online.
  👉 2 popołudnia pełne prelekcji, które wprowadzą Was w świat badań UX.
  👉 Prezentacje realnych problemów badawczych.
  👉 Indywidualne konsultacje z badaczami oraz projektantami UX z Allegro (więcej informacji już niedługo!)
  👉 Przestrzeń do wymiany doświadczeń z osobami z branży.
  👉 Możliwość poznania pracy w Allegro od podszewki.

  Dla kogo jest UX Research Confetti?
  👉 Dla osób zainteresowanych UXem i badaniami.
  👉 Dla tych, którzy chcą zobaczyć, jaką rolę na każdym etapie życia produktu odgrywają badania UX.
  👉 Dla tych, którzy chcą pozyskać specjalistyczną wiedzę z zakresu badań UX.
  👉 Dla badaczy UX, którzy chcą się zainspirować i doświadczeniem innych specjalistów.

  Kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie?
  W dniach 23 i 24 czerwca w godzinach 16:00 - 20:00 i będzie transmitowana online.

  Więcej informacji, w tym AGENDĘ, znajdziecie tutaj: https://allegro.pl/uxconfetti

  Zarejestruj się na wydarzenie już dziś: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/ux-research-confetti-by-allegro

  🎉 KONSULTACJE Z EKSPERTAMI 🎉

  Umów się na indywidualne spotkanie z ekspertem Allegro!

  W ramach UX Research Confetti przygotowaliśmy konsultacje 1:1 z ekspertami i ekspertkami z naszej branży: badaczami i projektantami UX. W trakcie konferencji możesz spotkać się z wybranym ekspertem. Spotkania będą odbywać się w tym samym czasie, co prelekcje, ale nie martw się - nic Ci nie umknie! Wszystkie wystąpienia zostaną nagrane i udostępnione.

  Indywidualna konsultacja z ekspertem potrwa około 20 minut i odbywać się będzie przez zoom. Możemy porozmawiać o starcie w zawodzie badacza lub projektanta UX, Twoim doświadczeniu, wyzwaniach badawczych lub projektowych, karierze w Allegro lub o czym tylko chcesz. Sprawdź listę dostępnych ekspertów i wybierz osobę, z którą chcesz porozmawiać. Nie przegap rejestracji na spotkania 1:1 z naszymi ekspertami: będzie ona dostępna (15.06) od godziny 10:00, pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/ux-research-confetti-konsultacje/

  Widzimy się już w 23 czerwca!

  LINK DO TRANSMISJI WYDARZENIA: https://na.allegro.pl/uxconfetti2021

 • Allegro Tech Live Odcinek: #19 Co to znaczy być liderem i jak nim zostać?

  Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was :) A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.

  Witajcie! Podczas kolejnego, 19 odcinka Allegro Tech Live dowiecie się co to znaczy być liderem oraz jakie cechy taką osobę charakteryzują. Specjalnie dla Was zaprosiliśmy do dyskusji czworo świetnych liderów z Allegro, którzy postarają się przybliżyć to zagadnienie.

  Data:[masked]
  Godz: 18:00 - 19:30
  Miejsce: ZDALNIE
  link do Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=8sLX0ExSq7E
  Live stream będzie również dostępny w chwili rozpoczęcia na kanale: https://www.facebook.com/allegro.tech/

  AGENDA
  18:00 - 18:10 - Rozpoczęcie
  18:10 - 19:30 - Dyskusja
  19:30 - Zakończenie
  (zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na Czacie na facebooku!)

  W dyskusji udział wezmą:

  Agata Strojewska – od prawie pięciu lat pracuje w krakowskim oddziale Allegro, początkowo jako inżynier, a od ponad roku w roli lidera zespołu tworzącego m.in. program Allegro Polecam. W wolnym czasie najchętniej odpoczywa chodząc po górach i spędzając czas z przyjaciółmi.

  Kamil Zielonka - Od prawie 7 lat pracuje Allegro w poznańskim biurze. Inżynier, lubiący zajrzeć co siedzi w jvm, i lider zespołu odpowiadającego za Allegro REST API oraz integrację z Tradebyte i ChannelAdvisor. Po pracy chętnie ogląda F1 oraz wykonuje prace w ogrodzie.

  Tomasz Gajek - Technology Director - w Allegro od 3 lat, z wykształcenia i zamiłowania programista, od 14 lat zarządza zespołami robiącymi oprogramowanie. Aktualnie odpowiedzialny za organizację tworzącą produkty IT w domenie marketingu, reklamy oraz Allegro Biznes. Poza pracą fan MTB i narciarstwa alpejskiego.

  Zofia Śmierzchalska - od miesiąca Team Leader zespołu UX; w Allegro od 6 lat. Obecnie rozwija usługę Allegro Smart! i dba o zaangażowanie użytkowników. W swojej pracy uwielbia mieć stały kontakt z ludźmi i ceni sobie interdyscyplinarną współpracę. Im bardziej skomplikowany proces do przeprojektowania, tym bardziej fascynuje się swoją pracą. Fanka dobrego jedzenia, szczególnie kuchni włoskiej.

  Rozmowę poprowadzi Karol Teske - Od 3 lat inżynier oprogramowania w zespole API Allegro. Wolny czas spędza na pisaniu pracy magisterskiej bądź oglądaniu angielskiej Premier League.

 • Allegro Tech Live #18 PM w Allegro, jak do nas dołączyć i czerpać radość z pracy

  Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was :). A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.

  W 18 odcinku opowiemy o tym jak wygląda rekrutacja na stanowisko Product Managera, jakie kompetencje powinien posiadać PM i jak wyglądają pierwsze dni w pracy w Allegro. Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak czerpać radość z tej pracy, jak można się rozwijać oraz jak przekuć swoje porażki w wartościowe lekcje.

  Data:[masked]
  Godz: 18:00
  Miejsce: online
  Link do Youtube: https://youtu.be/WNOQJxPKweM
  Llive stream będzie również dostępny w chwili rozpoczęcia na kanale: https://www.facebook.com/allegro.tech/

  AGENDA
  18:00 - 18:05 - Rozpoczęcie
  18:10 - 19:10 - Prezentacja
  19:10 - 19:30 - Sesja Q&A
  (zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na Czacie na facebooku!)

  BIO:
  Kasia Zalewska - Product Managerka, w Allegro od 1,5 roku, pracuje w obszarze logistyki, gdzie głównie zajmuje się rozwojem usługi Allegro Smart! W wolnych chwilach improwizuje, trenuje pole dance i uczy się grać na ukulele.

  Gosia Elszyn-Bociek - Senior Product Managerka; w Allegro od 14 lat, od kilku lat zajmuje się wygodą klienta w procesie zakupowym, wcześniej rozwijała produkty związane z danymi, logowaniem, czy finansami. Po godzinach odpoczywa przesadzając rośliny na działce lub szyjąc niebanalne ubrania dla własnej rodziny.

  Prowadzący Karol Teske - Od 3 lat inżynier oprogramowania w zespole API Allegro. Wolny czas spędza na pisaniu pracy magisterskiej bądź oglądaniu angielskiej Premier League.

  Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/K9Zlh05H

 • Allegro Tech Labs #8 Online: Praktyczne prognozowanie w Allegro

  ***REJESTRACJA***
  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o rejestrację na wydarzenie poprzez stronę: https://app.evenea.pl/event/allegro-tech-labs-8/
  Wybierając przycisk "Chcę wziąć udział w warsztatach" przeniesiesz się na formularz rejestracyjny - prosimy o udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania ;)
  Następnie zweryfikujemy Twoje odpowiedzi i wrócimy do Ciebie z zaproszeniem na wydarzenie.

  ***OPIS WYDARZENIA ***
  Czy chcesz dowiedzieć z jakich metod prognozowania korzystamy w Allegro na co dzień? Jeśli tak, to zapraszamy na Allegro Tech Labs #8! Podczas warsztatów skupimy się na metodach opartych o modele addytywne (fbprophet w Pythonie). Wprowadzimy uczestników w szczegóły pakietu, aby mogli w pełni wykorzystać jego potencjał w przyszłości. Na koniec opowiemy o alternatywnych, rozwijających się pakietach do prognozowania.

  Do kogo kierujemy warsztaty?

  Warsztaty kierujemy do osób zainteresowanych Data Science, na wszystkich poziomach zaawansowania, które chcą poznać pakiet fbprophet i jego praktyczne zastosowanie. Wymagana będzie podstawowa znajomość Pythona (głównie biblioteki pandas) oraz podstawowa wiedza na temat regresji liniowej.

  Czego potrzebujesz, aby wziąć udział w warsztatach?

  konto Google - będziemy udostępniać link do Google Colab
  Zoom - można połączyć się przez aplikację lub przez przeglądarkę

  Dlaczego warto uczestniczyć w warsztacie?

  Dzięki warsztatom uczestnicy będą w stanie świadomie korzystać z pakietu fbprophet do prognozowania. Poznają także bardziej zaawansowane funkcje dostępne w pakiecie. Zdobędą podstawową wiedzę na temat nowych, rozwijających się narzędzi do prognozowania w Pythonie.

  Trenerzy:

  Piotr Gabryś - Jestem Senior Data Scientistem z 10-letnim doświadczeniem w modelowaniu i analizie danych. Ukończyłem SGH w Warszawie. Pracowałem nad głównymi produktami PAYBACK Polska, Growbots oraz SambaTV. W Allegro skupiam się na projektach prognostycznych, które wspierają decyzje biznesowe na różnych poziomach działania firmy.

  Joanna Leńczuk - W Allegro pracuję w zespole skupiającym się na problemach z zakresu prognozowania. Wcześniej zajmowałam się m.in. detekcją fraudów ubezpieczeniowych oraz segmentacją klientów. Angażuję się w inicjatywy wspierające wymianę wiedzy oraz różnorodność w środowisku IT - jestem tegoroczną mentorką w programie DareIT.