• Building The Container Architecture of a Monolith PHP App With Symfony

  Atölye15 Talks’un beşinci etkinliğinde tekrar bir araya geliyoruz! Bu meetup’ımızda ekibimizden Emre Akıncı ile Symfony Service Container ile monolith bir PHP uygulamasının servis yapısını en doğru şekilde nasıl kurabileceğimizi konuşacağız ve hep birlikte tasarım prensiplerini ve PSR standartlarını takip ederek uygulamamızın servis yapısını inşa edeceğiz. Hangi noktalara değineceğiz? - Yazılımdaki bazı design principle'lar ve design pattern'ları anlayacağız. - PSR interface'leri ve Symfony Contract'ları neden kullanırız? Nasıl kullanırız? - Symfony Service Container neler yapar? Bize nasıl kolaylıklar sağlar sorularına cevap bulacağız. - Bazı design pattern'larının Symfony Service Container üzerinde implementasyonlarını inceleyeceğiz. Kimler için? PHP ile ilgilenen özellikle Symfony framework'ünü kullanan developer'ları bekliyoruz. Kısa kısa: Tarih: 24 Nisan 2019, Çarşamba Saat: 19:00 - 20:00 Mekan: Atölye15 Ofisi | Kültür Mh. Meksika Sk. No:11/5-6 Alsancak İZMİR (Network ve Baci'nin olduğu bina)

 • Bootstrapping A React App From Scratch

  Atölye15

  Atölye15 Talks’un dördüncü etkinliğinde bir React uygulamasını baştan kurma üzerine bir workshop yapacağız. Atölye15 ekibinden Alpcan Aydın canlı olarak sıfırdan yayına çıkacak bir React uygulamasının nasıl planlandığını uygulamalı olarak gösterecek. Bir React Uygulamasını Baştan Kurmak: - CRA ile kurulan bir React uygulamasının Bootstrap edilmesi - Linter'ların, Formatter'ların ve test ortamının kurulup bunların olabildiğince katı sekilde ayarlanması - CI/CD Pipeline’ı oluşturup projenin otomatik olarak deploy edilmesi Kimler için? Javascript ile ilgilenen herkesi bekliyoruz. Kısa kısa: Tarih: 27 Mart 2019, Çarşamba Saat: 19:00 - 20:00 Mekan: Atölye15 Ofisi | Kültür Mh. Meksika Sk. No:11/5-6 Alsancak İZMİR (MAC'in karşısındaki bina)

 • Data Driven React Apps with GraphQL

  Atölye15

  Atölye15 Talks’un üçüncü etkinliğinde yazılım üzerine yoğunlaşıyoruz. Atölye15 ekibinden Erinç Fırtına'nın sunumu ile gerçekleşecek olan meetup’ımızda ‘Data Driven React Apps with GraphQL’ hakkında konuşacağız. Data Driven React Apps with GraphQL - GraphQL'de graph yapısı, interface ve fragment nedir, nasıl kullanılır? - GraphQL fragmentları ile graph yapısında kullanımı kolay, genişletilebilir React componentleri geliştirme - Facebook Relay ve Apollo React'de fragment kullanımları Kimler için? Temel React bilgisine sahip, GraphQL'le ilgi duyan veya GraphQL'e geçiş yapmayı düşünen herkes. Kısa kısa: Tarih: 27 Şubat 2019, Çarşamba Saat: 19:00 - 20:00 Mekan: Atölye15 Ofisi | Kültür Mh. Meksika Sk. No:11/5-6 Alsancak İZMİR (Gloria Jeans Coffee'nin yanından giriş)

 • Agile Project Management and Fundamentals of Scrum

  Atölye15 Talks’un ikinci etkinliğinde bu kez ‘Proje Yönetimi’ üzerine yoğunlaşıyoruz. Ozan Özcan’ın sunumu ile gerçekleşecek olan meetup’ımızda ‘Agile Proje Yönetimi ve Scrum’ın Temelleri’ hakkında konuşacağız. Agile Proje Yönetimi ve Scrum’ın Temelleri Bu etkinlikte, çevik proje yönetimi yaklaşımı olan SCRUM metodolojisinin prensiplerini, uygulama yöntemlerini ve süreçlerini keşfedecek, daha sonrasında da gerçek hayattaki kullanım örnekleri ile ilgili deneyimlerimizi birbirimizle paylaşacağız. Kimler için? Bir yazılım ekibinde yer alan, yer almak isteyen veya Agile proje yönetimi metodolojilerine ilgi duyan herkesi etkinliğimize bekliyoruz. Kısa kısa: Tarih: 13 Şubat 2019, Çarşamba Saat: 19:00 - 20:00 Mekan: Atölye15 Ofisi | Kültür Mh. Meksika Sk. No:11/5-6 Alsancak İZMİR (Gloria Jeans Coffee'nin yanından giriş)

  4
 • Gestalt Principles in UI Design

  Atölye15

  İzmir’de Design & Development alanında ilham verici bir etkinlikler serisi haline dönüşecek ‘Atölye15 Talks’u tasarım üzerine bir konu ile başlatıyoruz. İlk buluşmamızdan itibaren her ay yazılım ve tasarım ile ilgili birçok konuyu meraklıları ile paylaşacak, birlikte fikir yürütecek ve keyifli anlar biriktirmeye devam edeceğiz. Atölye15 Talks olarak ilk meetup’ımızın konusu ‘Gestalt Principles in UI Design’. Arayüz Tasarımında Gestalt Prensipleri Atölye15 ekibinden Erdem Kirmitçi’nin konuşmacı olarak yön vereceği ilk meetup’ımızda; beş temel Gestalt Prensibini anlayacak, arayüz tasarımlarında örneklerle birlikte bu beş prensibin kullanım şekillerini inceleyecek, ve bu sayede görsel iletişimi daha etkili ve daha verimli kullanmayı öğreneceğiz. Kimler için? Kullanıcı arayüzü tasarımı, kullanıcı deneyimi, mobil uygulama tasarımı ve görsel iletişim tasarımı ile ilgilenen, öğrenmek isteyen veya tasarımda kendini geliştirmek isteyen herkesi Atölye15 atmosferinde kazanımlarımıza yenilerini ekleyeceğimiz ve aynı zamanda güzel vakit geçireceğimiz bu keyifli meetup'a bekliyoruz. Kısa kısa: Tarih: 30 Ocak 2019, Çarşamba Saat: 19:00 - 20:00 Mekan: Atölye15 Ofisi | Kültür Mh. Meksika Sk. No:11/5-6 Alsancak İZMİR (Gloria Jeans Coffee'nin yanından giriş) Önemli Not: Meetup'ımız ücretsizdir.