• SQL Server Database (Administrator) Academy s Davidem Hlaváčkem - 4. část
  SQL Server Academy je zpátky a ve čtyřech plánovaných celodenních přednáškách naváže na vývojářská témata z loňského roku! Důraz bude tentokrát kladen na administraci a správu SQL Serveru, ale zkrátka nepřijdou ani vývojáři a business analytici – zkrátka kdokoliv, kdo s Microsoft databázemi přijde do styku, ať už jako začátečník nebo pokročilý uživatel. Stejně jako v loňském roce Vás kurzem provede David Hlaváček, který témata posbíral z toho nejlepšího, co během svého mnohaletého působení v počítačové škole Gopas odpřednášel na desítkách a stovkách placených komerčních kurzech. Dnes David působí jako Senior Database Architect v Alza.cz, takže se můžete těšit i na případné postřehy z teorie konfrontované s realitou provozu v největším českém eshopu. Co Vás čeká během čtvrté části? Modul 7: Údržba a automatizace úloh Bez automatizace úloh si nedokážu efektivní správu a údržbu systému vůbec představit. Vždyť kdo by chtěl neustále ručně spouštět tak běžné operace, jakými je třeba zálohování databází. O automatizaci v SQL Serveru se stará služba SQL Agent kterou v tomto modulu detailně rozebereme. Modul 8: Přehled vysoké dostupnosti Naprostá většina z nás pracuje s databázovými systémy, které jsou pro chod organizace nepostradatelné a jejichž případná nedostupnost způsobí mnoho problémů a finanční ztrátu. Nedostupnost nemusí být způsobena jen HW/SW chybou, ale běžně této situaci čelíme při instalaci aktualizací operačního nebo databázového systému. Jaké techniky použít pro zajištění vysoké dostupnosti si vysvětlíme v závěrečném modulu. Pozor! Program se může mírně lišit podle toho, jak rychle se podaří látku probrat. Doporučujeme se proto přihlásit na všechny čtyři meetupy – jedině tak budete mít jistotu, že se dostane i na Váš topic. V každém případě Vás rádi přivítáme i jen na vybraných částech. Nezapomeňte si prosím také zkontrolovat místo konání kurzu: 1. část 25.10. – Masarykova Kolej (Thákurova 1) 2. část 26.10. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a) 3. část 5.11. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a) 4. část 6.11. – KC Vavruška (Karlovo nám. 317/5) Těšíme se na Vás!

  Kongresové centrum VAVRUŠKA

  Karlovo náměastí 317/5 Nové Město · Praha

  6 comments
 • SQL Server Database (Administrator) Academy s Davidem Hlaváčkem - 3. část
  SQL Server Academy je zpátky a ve čtyřech plánovaných celodenních přednáškách naváže na vývojářská témata z loňského roku! Důraz bude tentokrát kladen na administraci a správu SQL Serveru, ale zkrátka nepřijdou ani vývojáři a business analytici – zkrátka kdokoliv, kdo s Microsoft databázemi přijde do styku, ať už jako začátečník nebo pokročilý uživatel. Stejně jako v loňském roce Vás kurzem provede David Hlaváček, který témata posbíral z toho nejlepšího, co během svého mnohaletého působení v počítačové škole Gopas odpřednášel na desítkách a stovkách placených komerčních kurzech. Dnes David působí jako Senior Database Architect v Alza.cz, takže se můžete těšit i na případné postřehy z teorie konfrontované s realitou provozu v největším českém eshopu. Co Vás čeká během třetí části? Modul 5: Security Bezpečnost je dnes skloňována v mnoha směrech. U jednoho velkého zákazníka jsem kdysi odhalil, že má mezi administrátory centrálního SQL Serveru účet Domain Users. Pokud nechcete dopadnout stejně, přijďte na přednášku a dozvíte se, jaký je rozdíl mezi objektem Login a User, co jsou to role a jaké jsem mezi nimi rozdíly, jak efektivně přiřazovat práva a mnoho dalších užitečných informací. Modul 6: Monitorování Určitě jste už od uživatelů slyšeli věty jako „Je to příliš pomalé“ nebo „Aplikace nefunguje“. Protože se často žádného upřesnění nedočkáte, nezbývá než využít některé z monitorovacích nástrojů, zdroj problému identifikovat a odstranit. Společně se podíváme například na Extended Events, Query Store, DMO nebo Performance Monitor. Pozor! Program se může mírně lišit podle toho, jak rychle se podaří látku probrat. Doporučujeme se proto přihlásit na všechny čtyři meetupy – jedině tak budete mít jistotu, že se dostane i na Váš topic. V každém případě Vás rádi přivítáme i jen na vybraných částech. Nezapomeňte si prosím také zkontrolovat místo konání kurzu: 1. část 25.10. – Masarykova Kolej (Thákurova 1) 2. část 26.10. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a) 3. část 5.11. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a) 4. část 6.11. – KC Vavruška (Karlovo nám. 317/5) Těšíme se na Vás!

  Microsoft (bldg Delta)

  Vyskočilova 1561/ 4a, Praha 4, 140 00 · Prague

  2 comments
 • SQL Server Database (Administrator) Academy s Davidem Hlaváčkem - 2. část
  SQL Server Academy je zpátky a ve čtyřech plánovaných celodenních přednáškách naváže na vývojářská témata z loňského roku! Důraz bude tentokrát kladen na administraci a správu SQL Serveru, ale zkrátka nepřijdou ani vývojáři a business analytici – zkrátka kdokoliv, kdo s Microsoft databázemi přijde do styku, ať už jako začátečník nebo pokročilý uživatel. Stejně jako v loňském roce Vás kurzem provede David Hlaváček, který témata posbíral z toho nejlepšího, co během svého mnohaletého působení v počítačové škole Gopas odpřednášel na desítkách a stovkách placených komerčních kurzech. Dnes David působí jako Senior Database Architect v Alza.cz, takže se můžete těšit i na případné postřehy z teorie konfrontované s realitou provozu v největším českém eshopu. Co Vás čeká během druhé části? Modul 3: Správa databází Objasníme si význam systémových databází, projdeme proces tvorby a konfigurace databází uživatelských. Budete znát význam jednotlivých typů databázových souborů, kam je umístit a kolik takových souborů by databáze vlastně měla mít. Určitě nesmíme zapomenout na důležité konfigurační vlastnosti každé databáze. Modul 4: Zálohování a obnova databází Při práci s daty může dojít k nežádoucí změně dat, kterou je třeba zvrátit. Může dojít k selhání HW/SW a poškození databází. To je situace, kdy dojde na lámání chleba. Pochopení a správné provedení procesů zálohování a obnovy databází dělá rozdíl mezi dobrým a nezaměstnaným administrátorem. Pozor! Program se může mírně lišit podle toho, jak rychle se podaří látku probrat. Doporučujeme se proto přihlásit na všechny čtyři meetupy – jedině tak budete mít jistotu, že se dostane i na Váš topic. V každém případě Vás rádi přivítáme i jen na vybraných částech. Nezapomeňte si prosím také zkontrolovat místo konání kurzu: 1. část 25.10. – Masarykova Kolej (Thákurova 1) 2. část 26.10. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a) 3. část 5.11. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a) 4. část 6.11. – KC Vavruška (Karlovo nám. 317/5) Těšíme se na Vás!

  Microsoft (bldg Delta)

  Vyskočilova 1561/ 4a, Praha 4, 140 00 · Prague

  12 comments
 • SQL Server Database (Administrator) Academy s Davidem Hlaváčkem - 1. část
  SQL Server Academy je zpátky a ve čtyřech plánovaných celodenních přednáškách naváže na vývojářská témata z loňského roku! Důraz bude tentokrát kladen na administraci a správu SQL Serveru, ale zkrátka nepřijdou ani vývojáři a business analytici – zkrátka kdokoliv, kdo s Microsoft databázemi přijde do styku, ať už jako začátečník nebo pokročilý uživatel. Stejně jako v loňském roce Vás kurzem provede David Hlaváček, který témata posbíral z toho nejlepšího, co během svého mnohaletého působení v počítačové škole Gopas odpřednášel na desítkách a stovkách placených komerčních kurzech. Dnes David působí jako Senior Database Architect v Alza.cz, takže se můžete těšit i na případné postřehy z teorie konfrontované s realitou provozu v největším českém eshopu. Co Vás čeká během první části? Modul 1: Seznámení s SQL Serverem V rychlém základním přehledu se podíváme na význam a účel jednotlivých služeb a komponent databázového systému Microsoft SQL Server. Přiblížíme rozdíly jednotlivých edic a ozřejmíme často používané termíny a funkce. Modul 2: Instalace, Upgrade a konfigurace SQL Serveru Nainstalovat SQL Server sice není žádná velká věda, ale rozhodně neuškodí vědět, jaký účet použít pro běh služeb databázového systému, jaká má mít práva a jak je nastavit. Znalost upgrade procesu je rozhodně investicí do budoucna. V neposlední řadě je důležité databázový systém po instalaci optimálně nakonfigurovat a proto se zaměříme na nejpodstatnější konfigurační vlastnosti. Pozor! Program se může mírně lišit podle toho, jak rychle se podaří látku probrat. Doporučujeme se proto přihlásit na všechny čtyři meetupy – jedině tak budete mít jistotu, že se dostane i na Váš topic. V každém případě Vás rádi přivítáme i jen na vybraných částech. Nezapomeňte si prosím také zkontrolovat místo konání kurzu: 1. část 25.10. – Masarykova Kolej (Thákurova 1) 2. část 26.10. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a) 3. část 5.11. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a) 4. část 6.11. – KC Vavruška (Karlovo nám. 317/5) Těšíme se na Vás!

  Kongresové centrum ČVUT

  Masarykova kolej Thákurova 1 · Hlavní město Praha

  12 comments
 • Deep dive into Azure Data Lake: General Concepts & Internals
  Are you interested in Data Lakes and Big Data, but don't have any hands-on experience and don't know where to start? Is Data Lake just another buzzword without real use case, or can it help you with your business? In this session we will discuss general concepts of Data Lakes with focus on differences between Data Warehousing and Data Lake. We will answer why, when and how to use Data Lakes to leverage your business, and mention where to expect obstacles during implementation from the perspective of DB/BI Developers and Data analysts. In second part of session we will glimpse under the hood of Azure Data Lake and get familiar with its internals. U-SQL, new language for data processing on Azure, will be introduced in third part of the session, together with few recommendations where to start if you are already familiar with T-SQL. Session will be delivered by Michaela Jancikova - Microsoft data platform enthusiast, Czech PASS co-leader, C# and F# noobie and most of all BI Developer at Avast Software. Language: [EN/CZ] Level:[masked] Duration: ~90 minutes

  Microsoft (bldg Delta)

  Vyskočilova 1561/ 4a, Praha 4, 140 00 · Prague

 • SQL BBQ - Open space therapy [CZ]
  It is already a tradition that every summer we are meeting on the roof terrace of the Microsoft's building and discussing all the issues connected to Microsoft Data Platform. This year is no different! Come and join our open space format where you can share and learn about things which interests us the most! Are business intelligence, databases design, DevOps or testing still hot topics or will we find another ones? Let's find the answer together! Fresh meet & cold beer included!!! PS: In case of bad weather forecast, please check this site. If the rain would be inevitable, we postpone this event.

  Microsoft (bldg Delta)

  Vyskočilova 1561/ 4a, Praha 4, 140 00 · Prague

 • Roman Lánský - Hitchhiker's Guide to the SSAS Tabular [CZE]
  Máte zájem začít vyvíjet v SSAS Tabular, či vytvářet Power BI modely? Nebo si jen pokecat s Romanem o jeho a vašich zkušenostech se SSASem? Doražte na náš první letní meetup, kde si tentokrát ukážeme • Základní koncepty SSAS Tabular technologie • Principy pro vývoj • Nástroje, které ulehčí těžký život SSAS Tabular vývojáře • Základní pravidla práce s DAXem Roman Lánský pracuje jako MSBI Architekt v Joyful Craftsmen. Datovým skladům a BI se věnuje přes 10 let. Má rád performance tunning, jednoduchost, rád zjišťuje jak a proč věci fungují. Je otcem tří dětí a milovníkem hor.

  Microsoft (bldg Delta)

  Vyskočilova 1561/ 4a, Praha 4, 140 00 · Prague

 • DevOps, CI and the Data Warehouse - with Dr. John Tunnicliffe [EN]
  Wow, what a May! Thanks to John, who is at the end of May in Prague, we are happy to bring you another meetup! This time we are gonna focus on our favorite topic of data warehouse development and operations. DevOps and continuous integration provide huge benefits to data warehouse development. However, most BI professionals have little exposure to the tools and techniques involved. John will be showing how you can use Visual Studio Team Services (VSTS) to build and test your data warehouse code and how to use Octopus Deploy to deploy everything to UAT and production. This is a demo heavy session which will introduce you to exactly how powerful DevOps can be in practice and will cover: * Setting up Visual Studio Team Services to act as your build server * How to use Octopus Deploy to deploy your entire data warehouse * Developing a build-centric PowerShell script with psake * Building and deploying SQL Server Data Tools projects with DAC Publish profiles * Writing and running automated unit tests * The many problems of automating tabular model deployments Please visit John's blog for practical tips on how to apply DevOps techniques to your Data Warehouse: https://devops-your-dwh.com/

  Microsoft (bldg Delta)

  Vyskočilova 1561/ 4a, Praha 4, 140 00 · Prague

 • Advanced Query Tuning Techniques with Guy Glantser
  This meetup will be special. We will welcome Guy Glantser - Data Platform MVP and the leader of the Israeli PASS local group and also the CEO and founder of Madeira Data Solutions. Guy will share with us some Advanced Query Tuning Techniques. That's what he says about his session: You identified a query that is causing performance issues, and your mission is to optimize it and boost performance. You looked at the execution plan and created all the relevant indexes. You even updated statistics, but performance is still bad. Now what? In this session we will analyze common use cases of poorly performing queries, such as improper use of scalar functions, inaccurate statistics and the impact of parameter sniffing. We will learn through extensive demos how to troubleshoot these use cases and how to boost performance using advanced but practical techniques. By the end of this session, you'll have many powerful techniques to apply to solving query performance issues. Sounds interesting, right? Don't hesitate and sign up. Seats are limited! Level: 300 - 400 Language: English Duration: ~120 minutes

  Microsoft (bldg Delta)

  Vyskočilova 1561/ 4a, Praha 4, 140 00 · Prague

  7 comments
 • Power BI Report Server
  S releasem Power BI Report Serveru umožnil Microsoft konečně využití moderního analytického nástroje bez nutnosti jakéhokoliv připojení k jeho cloudovým službám. Do rukou všech organizací se tak dostal nesmírně mocný nástroj, který umožňuje doslova všem maximálně jednoduchým způsobem prezentovat a vizualizovat data přímo z Vašeho datacentra. Jaké jsou odlišnosti Power BI Report Serveru od klasické cloudové verze a jaké strasti Vás při jeho nasazení čekají nám poví Martin Haman (http://www.martinhaman.com/) - dlouholetý lektor, konzultant a bloger v oblasti Business Intelligence řešení. Tešte se na řadu konkrétních příkladů a živých ukázek. I z tohoto důvodu je přednáška vhodná prakticky pro kohokoliv, kdo se zajímá o Power BI. Pozor: přednáška se tentokrát koná v hlavní budově České spořitelny (přímo na metru Budějovická) Prednáška bude v češtině / Presentation will be in Czech language.

  Česká spořitelna, a.s.

  Olbrachtova 1929/62 · Prague

  2 comments