DSŁ 3

Hosted by Data Science Łódź

Public group

This is a past event

30 people went

Location image of event venue

Details

Cześć,

Już bez falstartu :P zapraszam Was serdecznie na trzecie spotkanie naszej grupy. Tym razem widzimy się w 6. Dzielnicy, 01.03, w pierwszy wtorek miesiąca, o 18.00.

Mamy do wysłuchania dwie prezentacje:

1) Kamil Owczarek opowie nam o GraphX czyli o framework'u w ekosystemie Spark'a do pracy z grafami, a także o korzyściach płynących z połączenia w nim systemów typu data-parallel i graph-parallel oraz o tym, jak efektywnie stosować GraphX do budowy i analizy grafów w środowisku Big Data.

2) Drugą część poprowadzi Patryk Ząbkiewicz i będzie to Analiza obrazów medycznych i nie tylko.Prezentacja ma na celu wprowadzenie do tematyki analizy obrazu i segmentacji obrazu dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Podczas prezentacji Patryk pokaże najpopularniejsze techniki opisu obrazu oraz jego klasyfikacji. Opowie o sposobie działania kilku popularnych algorytmów, o tym jak wszystko zwektoryzować i wyjaśni jak przetwarzanie dużej ilości danych może odbywać się za pomocą kart graficznych (CUDA, OpenCL). Wspomni również o kierunkach rozwoju.

Zapisujcie się i koniecznie powiedzcie znajomym.

Do zobaczenia!

Aga