Past Meetup

3. spotkanie dev@LDZ

This Meetup is past

32 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy, zapraszamy, przybywajcie!

Kolejne spotkanie grupy dev@LDZ będzie poświęcone tematyce F# i Semantic Web.

Do Łodzi dzień przed LambdaDays (http://www.lambdadays.org/) przyjedzie Andrea Magnorsky, która opowie, jak można pisać skrypty do "F# Compiler Services", żeby w łatwiejszy sposób tworzyć gry. O Andrei można wyczytać takie ładne zdania:

"Andrea is a developer that makes games, at the moment Onikira:Demon Killer. She likes to learn how to do things in different ways, in the hope that one day she will have to do nothing and just do things because she can. Conferences and meetups are a great way to learn more, so Andrea tries to help when she can to make them happen :)
Andrea worked on enterprise (not the one with Piccard sadly) for too many years and then created the company where she and her team now make games, the future unknown."

Prezentacja będzie z racji pochodzenia naszego gościa, w języku angielskim ;)

Drugą prezentację poprowadzi Karol Szczepański, architekt, programista i lider zespołu R&D w MakoLab S.A. (już 10 rok w firmie). Główna dziedzina jego zainteresowań to C#, pobocznie również JavaScript (angularJS), trochę Java.

A temat jego prezentacji to Relation Object Mapping for semANTIC WEB in .net. Opis tej prelekcji: praca z systemami opartymi o bazy no-sql klasy triple/quad store na platformie .net (C#) za pomocą biblioteki RomanticWeb.net, pozwalającej na rozwinięcie mocno typowanego modelu danych nad danymi w formacie RDF oraz odpytywanie danych poprzez translację LINQ na język zapytań SPARQL.

Jak zwykle zachęcamy do zgłaszania tematów prelekcji i/lub prelegentów. Zgłaszajcie również siebie! Z chęcią posłuchamy Waszych historii i podyskutujemy wspólnie na ciekawe tematy programistyczne.

Do zobaczenia 25 lutego, nie możemy się doczekać!

Spotkanie przesunęliśmy na 18:00, następne spotkania również planujemy rozpoczynać o 17:30 bądź o 18:00, żeby zostało więcej czasu na dyskusje po prezentacjach.