Past Meetup

7. spotkanie dev@LDZ

This Meetup is past

29 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie dev@LDZ.

Na spotkaniu oprócz prezentacji o RethinkDB i obiecywanych wcześniej monadach - losowanie darmowej wejściówki na konferencję DevDay.

Pierwszą prezentację poprowadzi Marcin Biegała. Temat jego prezentacji to: "RethinkDB - bo czasem trzeba zrobić krok w tył", a pełniejszy opis: "Czasami można odnieść wrażenie, że w świecie baz danych widzieliśmy już wszystko. Od lat 80-tych ubiegłego wieku towarzyszą nam RDBMS, a NoSQL został już odmieniony chyba przez wszystkie przypadki. Czy jest tu jeszcze miejsce na coś nowego, świeżego? Sprawdzimy, tym razem na przykładzie RethinkDB." Marcin to programista, koder, pasjonat. Ale też idealista, który uwielbia podziwiać świat zza kierownicy motocykla. Czasem zwany siewcą idei. Na co dzień zajmuje się platformą .net i próbuje rozgryźć czym aktualnie jest 'this' w JavaScript.

Druga prezentacja będzie w końcu o monadach! "Welcome to Monad Club" to tytuł, przeczytajcie opis! "Pierwsza zasada klubu - monad się nie tłumaczy. Druga zasada... Zatem zamiast tłumaczyć, będziemy obserwować je w naturze (językach C# i F#)." Prezentację poprowadzi Marcin Malinowski, Tata^2, mąż humanistki, mól książkowy, uparciuch, programista, konferencjoholik. Don Kichot walczący z entropią. Kocha sprzeczności i humor. Wierzy w przypadek. Piwny filozof.

W nielicznych wolnych chwilach harata w gałę (na bramce).

Basic, Turbo Pascal/C, Assembler, Clipper, MS Access, Visual Basic, Java-XML :), C++, C#, JavaScript, F#... i ze wszystkiego miałem frajdę, ale nie za wszystkim tęsknię. Absolwent informatyki i matematyki na UW. Tech lead w firmie Piątka w projekcie billing dla PGNiG.

Jak zapowiada się tematyka naszego kolejnego spotkania? Będzie ciekawie? My tak uważamy! :)

Oprócz samych prezentacji to oczywiście okazja do tego, żeby się spotkać w programistycznym gronie i powymieniać poglądami.

Agenda spotkania:

18:00 - 19:00 "RethinkDB - bo czasem trzeba zrobić krok w tył" (Marcin Biegała)

19:00 - 19:20 Krótka przerwa na dyskusje

19:20 - 20:20 "Welcome to Monad Club" (Marcin Malinowski)

20:20 - ? Losowanie wejściówki na DevDay i nostalgiczne rozmowy przed przerwą wakacyjną :)

Serdecznie zapraszamy!