addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupshelp-with-circleimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1ShapeoutlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

Trochę więcej o architekturze!

Hej,

Po wrześniowym javascriptowym zawrocie głowy, w październiku spojrzymy na programowanie z dalszej perspektywy i zajmiemy się architekturą.
A mówić będą:
Maciej Aniserowicz (O mikroserwisach mikro-fakty i mikro-mity)

Tomasz Choduń (Wartość architektury oprogramowania). 
Tego nie można przegapić!

Brak lokalizacji nie jest naszym niedopatrzeniem, wciąż pracujemy nad tym!
Więcej informacji wkrótce!


1. O mikroserwisach mikro-fakty i mikro-mity

Mikroserwisy to cudowna nowinka, od miesięcy dominująca dyskusje w naszej branży i powiedziano już o nich wszystko. Ile faktów, a ile mitów znajdziesz w tym zdaniu?

Z prezentacji dowiesz się czym są mikroserwisy. Zobaczysz, że są one poszukiwanym od dekad lekiem na całe zło w IT. Ale... czy to fakt, czy mit? Mikroserwisami powinien zainteresować się każdy. To fakt, czy mit? Każdy również powinien też realizować projekty w ten sposób. Fakt, czy mit?

Mikroserwisy rozwiązują bardzo wiele problemów. Czy to fakt, czy mit? Mikroserwisy nie generują nowych problemów. Czy to fakt, czy mit? Każdy projekt powinniśmy realizować jako mikroserwisy! Czy to fakt, czy mit?

To dobra prezentacja. Po kilkudziesięciu minutach odpowiesz na pytanie... no właśnie: to fakt, czy mit?


Maciej Aniserowicz

Po pierwsze: programista-pasjonat. Człowiek od wszystkiego.

Po drugie: pragmatyczny trener z misją dostarczania wyjątkowych szkoleń, faktycznie zmieniających sposób pracy i myślenia. Współpracuje z firmą Bottega.

Po trzecie: żyje i oddycha polską społecznością programistyczną. Autor jednego z najpopularniejszych dev-blogów: devstyle.pl. Twórca jedynego polskiego podcasta programistycznego: DevTalk. Prelegent na największych polskich konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET oraz współorganizator konferencji Programistok. Organizator ogólnopolskiego konkursu programistycznego Daj Się Poznać.

Od wielu lat jeden z trzech polskich Microsoft MVP (Most Valuable Professional) w kategorii .NET. Od 2005 posiadacz tytułu Microsoft Certified Professional.

Prywatnie: mąż, tata. Słucha dobrej muzyki każdego rodzaju. Uwielbia jazdę samochodem i motocyklem.

Na Twitterze: @maniserowicz.
2. Wartość architektury oprogramowania

Czy architektura ma realną wartość? Zdaje się że tak:) Z prezentacji dowiesz się dlaczego tak jest, jak sprawdzić wartość architektury Twojego systemu i oprogramowania. W kontekście architektury warto też wspomnieć o długu technologicznym, który często może być ściśle z architekturą powiązany. To jak zorganizowany jest Twój system jest szalenie istotne dla powodzenia biznesu, który wykorzystuje Twoje oprogramowanie. Z drugiej strony zła architektura może pogrążyć nie jedną firmę. Dlaczego tak się dzieje? Jak przekonać interesariuszy do inwestowania w dobrą architekturę?

Tomasz Choduń

Doświadczony programista i architect oprogramowania (obecnie pełnię tę rolę w Webinterpret). Pracowałem dla kilku startupów (niektóre nawet odniosły sukces ;)) oraz większych organizacji. Uwielbiam czysty kod, dobrze zaprojektowane oprogramowanie, terabajty danych oraz setki tysięcy requestów na sekundę. Cenię sobie pragmatyczne podejście do architektury i wierzę w jej wysoką wartość. Najlepiej się czuję jak codzienna praca niesie za sobą wiele wyzwań, a jeszcze lepiej jak wszystko się wali i pali, awarie to mój żywioł ;) 
W tym miesiącu gościć nas będzie firma Oberthur Technologies R&D za co serdecznie dziękujemy!

Jak dostać się do Oberthur?
- wchodzimy bramą od strony ul.Sterlinga na teren firmy
- wejście jest z tyłu budynku.Uwaga! Ze względu na politykę bezpieczeństwa bardzo proszę każdego o zabranie ze sobą jakiegoś dowodu tożsamości (dowód, prawo jazdy itp).

Gorąco zapraszamy!

Join or login to comment.

 • Marcin B.

  Ankietę po spotkaniu można znaleźć pod adresem:
  https://goo.gl/forms/6Eev3McJCFfSTYj72
  Gorąco zachęcam do wypełniania. Pomoże zarówno nam jak i prelegentom!
  Z góry dzięki!

  October 27

 • Paweł

  first was very good, as always. The second was a little bit boring. I know that speaking after Maciej is hard, but that was boring.

  October 27

 • Marcin B.

  Jak dostać się do Oberthur?
  - wchodzimy bramą od strony ul.Sterlinga na teren firmy
  - wejście jest z tyłu budynku.

  October 26

 • Marcin B.

  Uwaga! Ze względu na politykę bezpieczeństwa bardzo proszę każdego o zabranie ze sobą jakiegoś dowodu tożsamości (dowód, prawo jazdy itp).
  Dzięki!

  October 21

People in this
Meetup are also in:

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy