Erlang i programowanie HoloLens

dev@LDZ
dev@LDZ
Public group
Location image of event venue

Details

Na zakończenie sezonu mamy dla Was wystąpienia dotyczące Erlanga (z którego wiele 'nowożytnych' technologii czerpie inspiracje) oraz wstęp do hologramów z Microsoft HoloLens.

1) Erlang okiem początkującego - Zbigniew Ignasiak
2) Hologramy i rzeczywistość - możliwości HoloLens - Rafał Legiędź

1) Erlang okiem początkującego - Zbigniew Ignasiak

Prezentacja będzie swego rodzaju wprowadzeniem do Erlanga, okiem początkującego dla innych początkujących. Przedstawię najlepsze (moim zdaniem) cechy Erlanga. Czym różni się od innych znanych języków i wyróżnia z rodziny języków funkcyjnych.
Pokażę jak napisać cokolwiek w języku gdzie nie ma ani zmiennych ani pętli, a większość rzeczy załatwia się rekurencją i pattern matching.
Nie przeczę ze poznanie pierwszego języka funkcyjnego może stanowić pewnego rodzaju trudność/zagwozdkę bowiem trzeba się przestawić na "inne" tory myślenia (przy czym jest to cecha wszystkich języków funkcyjnych, a nie tylko Erlanga) za to w nagrodę poznaje się jak można napisać coś o wiele prościej i przejrzyściej

Prezentację przedstawi Zbigniew Ignasiak, programista, koder, pasjonat. Ostatnio pasja przywiodła go do języka Erlang i Pythona.

2) Hologramy i rzeczywistość - możliwości HoloLens - Rafał Legiędź

Hologramy nie stanowią już pieśni odległej przyszłości, którą zazwyczaj podziwiamy w filmach typu Gwiezdne Wojny. One są tu i teraz! Microsoft umożliwił nam mieszanie rzeczywistości z hologramami dzięki goglom HoloLens, platformie Windows Mixed Reality oraz dostarczonym narzędziom programistycznym. Prelekcja ta stanowi nie tylko przegląd możliwości i ograniczeń platformy, ale również zbiór elementów i praktych, o których należy pamiętać decydując się na nią. Era rozszerzonej rzeczywistości jest bliżej, niż mogłoby się wydawać. Daj się w nią zanurzyć!

Rafał pracuje jako programista w firmie Solidbrain Sp z o.o. Będąc w branży od 2007 roku rozwija swoją pasję do oprogramowania w każdym możliwym momencie. Wierzy, iż bycie pragmatycznym w naszej dziedzinie jest bardzo pomocne i udowadnia to poprzez ciągłą zmianę używanych przez siebie technologii, jeśli tylko jest potrzeba bądź możliwość nauki nowych konceptów. Zaczynał przy rozwijaniu aplikacji back-endowych w .NET, po czym zaadoptował technologie webowe, a następnie różnego rodzaju rozwiązania mobilne oraz VR.

Gorąco zapraszamy!