Past Meetup

Erlang i programowanie HoloLens

This Meetup is past

44 people went

Location image of event venue

Details

Na zakończenie sezonu mamy dla Was wystąpienia dotyczące Erlanga (z którego wiele 'nowożytnych' technologii czerpie inspiracje) oraz wstęp do hologramów z Microsoft HoloLens.

1) Erlang okiem początkującego - Zbigniew Ignasiak
2) Hologramy i rzeczywistość - możliwości HoloLens - Rafał Legiędź

1) Erlang okiem początkującego - Zbigniew Ignasiak

Prezentacja będzie swego rodzaju wprowadzeniem do Erlanga, okiem początkującego dla innych początkujących. Przedstawię najlepsze (moim zdaniem) cechy Erlanga. Czym różni się od innych znanych języków i wyróżnia z rodziny języków funkcyjnych.
Pokażę jak napisać cokolwiek w języku gdzie nie ma ani zmiennych ani pętli, a większość rzeczy załatwia się rekurencją i pattern matching.
Nie przeczę ze poznanie pierwszego języka funkcyjnego może stanowić pewnego rodzaju trudność/zagwozdkę bowiem trzeba się przestawić na "inne" tory myślenia (przy czym jest to cecha wszystkich języków funkcyjnych, a nie tylko Erlanga) za to w nagrodę poznaje się jak można napisać coś o wiele prościej i przejrzyściej

Prezentację przedstawi Zbigniew Ignasiak, programista, koder, pasjonat. Ostatnio pasja przywiodła go do języka Erlang i Pythona.

2) Hologramy i rzeczywistość - możliwości HoloLens - Rafał Legiędź

Hologramy nie stanowią już pieśni odległej przyszłości, którą zazwyczaj podziwiamy w filmach typu Gwiezdne Wojny. One są tu i teraz! Microsoft umożliwił nam mieszanie rzeczywistości z hologramami dzięki goglom HoloLens, platformie Windows Mixed Reality oraz dostarczonym narzędziom programistycznym. Prelekcja ta stanowi nie tylko przegląd możliwości i ograniczeń platformy, ale również zbiór elementów i praktych, o których należy pamiętać decydując się na nią. Era rozszerzonej rzeczywistości jest bliżej, niż mogłoby się wydawać. Daj się w nią zanurzyć!

Rafał pracuje jako programista w firmie Solidbrain Sp z o.o. Będąc w branży od 2007 roku rozwija swoją pasję do oprogramowania w każdym możliwym momencie. Wierzy, iż bycie pragmatycznym w naszej dziedzinie jest bardzo pomocne i udowadnia to poprzez ciągłą zmianę używanych przez siebie technologii, jeśli tylko jest potrzeba bądź możliwość nauki nowych konceptów. Zaczynał przy rozwijaniu aplikacji back-endowych w .NET, po czym zaadoptował technologie webowe, a następnie różnego rodzaju rozwiązania mobilne oraz VR.

Gorąco zapraszamy!