Elixir w zastosowaniach webowych + Jednoczesne edytowanie dokumentów online

This is a past event

21 people went

Location image of event venue

Details

Hej!

Kwietniowe spotkanie już niedługo!
Tym razem wyjątkowo w środę 25 kwietnia.

Czekają na Was dwie prezentacje.
Maciek Woźniak i podzieli się swoją najnowszą pasją - programowaniem w języku Elixir, a Bartosz Sypytkowski powie co może pójść nie tak, gdy kilka osób edytuje jeden dokument.

Tego nie możecie przegapić!

1. Plug & Phoenix - webowe aplikacje w Elixirze
Podczas prezentacji opowiem o tworzeniu backendu aplikacji webowych z wykorzystaniem języka Elixir. Przedstawię krótko samym język i klika jego ciekawych cech, a następnie opowiem o frameworku Phoenix, bibliotece Plug i ich architekturze.

Maciej Woźniak - Developer w HappyTeam, gdzie zajmuje się produkcją memów i robieniem z ludzi emoji. Entuzjasta programowania funkcyjnego, gier, kotów i herbaty. Lubi poznawać nowe języki programowania a obecnie zafascynowany Elixirem.

2. Serverless collaborative text editing
Podczas tej prezentacji opowiemy sobie o wyzwaniach i rozwiązaniach stojących za "collaborative text editing" - współbieżną edycją dokumentów, znaną chociażby z Google Docs. Postaramy się też wyjaśnić alternatywną implementację wykorzystującą jedną z kilku różnych struktur danych znanych jako CRDT (Conflict-free Replicated Data Types), pozwalających nam zbudować rozwiązanie, które zasługuje na prawdziwe miano "serverless".

Bartosz Sypytkowski - Miłośnik funkcyjnego programowania i systemów rozproszonych. Kontrybutor open source, członek zespołu Akka.NET i częsty bywalec WG.NET :)

Podczas spotkania rozlosujemy wejściówkę na konferencję SegFault!
http://segfault.events