Past Meetup

Testy automatyczne w praktyce (.NET)

This Meetup is past

20 people went

Location image of event venue

Details

UWAGA dotyczy +1, przeczytajcie moj komentarz ponizej. Ze względu na bug w Meetup jestem zmuszony do usunięcia opcji +1 i manualnego skasowania osób juz w going z +1 na bez tego plus 1 :( Tak by to bylo fair dla wszystkich. SORKI.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w nowym sezonie - jesień-zima 2015/2016.

Na pierwszym spotkaniu wracamy do tematu testowania w .NET. Tym razem jednak będzie to pełne szkolenie prowadzone przez jednego prelegenta, sądzę że każdemu dobrze znanego Macieja Aniserowicz.

Trochę o szkoleniu:

Podczas warsztatów Uczestnicy poznają zarówno najlepsze praktyki dotyczące tworzenia testów automatycznych, jak również różne korzyści płynące z pokrycia kodu testami. Wbrew pozorom zredukowana liczba błędów w finalnym oprogramowaniu jest tylko jednym z wielu celów. Świadome - pragmatyczne, a nie dogmatyczne - zastosowanie testów pomaga pisać przyjaźniejszy kod oraz, co istotne - zwiększyć satysfakcję programisty z wykonywanej pracy. Poruszamy również temat Test Driven Development (TDD) - jednej z popularnych metod pisania testów jednostkowych. Następnie poznajemy pojęcie "mocków" i podczas wielu zadań badamy jak testy sprawdzają się w sytuacjach, które każdy programista spotyka na co dzień. Kolejnym elementem jest dogłębne i szczegółowe przećwiczenie jednego z najbardziej wymagających scenariuszy: testowania komponentów działających w środowisku wielowątkowym. Spotkanie zakończymy zapoznaniem się z dodatkowym, przydatnym zastosowaniem testów w roli tzw. testów konwencji.

Agenda:

• Co to są i po co są testy?

• Jak pisać testy

• TDD (Test Driven Development)

• Mocki

• Praktyczne scenariusze wykorzystania testów

• Testowanie scenariuszy wielowątkowych

• Convention tests

Więcej informacji na stronie warsztatów (http://devWarsztaty.pl/warsztaty/2015-09-26/).

Kilka rzeczy jednak pozostaje bez zmian:

• BYOD - Bring Your Own Device.

• Obiad i Piwo we własnym zakresie

• Uśmiech, poczucie humoru czy też chęć nauki - we własnym zakresie.

• Resztę postaramy się dostarczyć :)

Kilka słów o prowadzącym:

Maciej Aniserowicz (@maniserowicz (https://twitter.com/maniserowicz))

Po pierwsze: programista-pasjonat. Człowiek od wszystkiego w firmie Ultrico (http://ultri.co/).

Po drugie: pragmatyczny trener z misją dostarczania wyjątkowych szkoleń, faktycznie zmieniających sposób pracy i myślenia. Oferta szkoleniowa: tutaj (http://www.maciejaniserowicz.com/szkolenia). Współpracuje z firmą Bottega (http://bottega.com.pl/).

Po trzecie: żyje i oddycha polską społecznością programistyczną. Autor jednego z najpopularniejszych dev-blogów: http://www.maciejaniserowicz.com (http://www.maciejaniserowicz.com/). Twórca jedynego polskiego podcasta programistycznego: DevTalk (http://devtalk.pl/). Prelegent na największych polskich konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju (lista wystąpień: tutaj (http://www.maciejaniserowicz.com/speaker/), nagrania z prezentacji: tutaj (http://www.maciejaniserowicz.com/video/)). Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET (https://www.facebook.com/groups/bstoknet/).

Od wielu lat jeden z trzech polskich Microsoft MVP (Most Valuable Professional) w kategorii .NET. Od 2005 posiadacz tytułu Microsoft Certified Professional.

Prywatnie: mąż, tata. Słucha dobrej muzyki każdego rodzaju. Uwielbia jazdę samochodem i motocyklem.

Uwaga

liczba miejsc ograniczona, nie zapisuj się jak nie masz pewności czy będziesz mógł przyjść, a jak się zapisałeś i wiesz, że nie wpadniesz, daj znać - ktoś z chęcią skorzysta z Twojego miejsca :) Tym razem ograniczenie nie jest spowodowane wielkością sali, ale prośbą prowadzącego.