Past Meetup

Testy obciążeniowe

This Meetup is past

26 people went

Location image of event venue

Details

Tym razem też o testach, ale w innym aspekcie :) Konrad Kokosa zaprowadzi nas w świat testów obciążeniowych - co patrząc na ostatnie kilka awarii może onanczać życie lub śmierć :)

Trochę o szkoleniu:

Mówiąc najprościej, od zera nauczymy się wykonywać poprawne testy obciążeniowe. Zarówno od strony posługiwania się w tym celu odpowiednimi narzędziami (z naciskiem na darmowy i popularny JMeter), jak i pod względem typowych błędów, nieporozumień i problemów jakie możemy spotkać w przypadku takich testów. Pod koniec warsztatów powinniście być zarówno zachęceni jak i w pełni wyposażeni we wszystko, co potrzeba do wykonywania testów obciążeniowych w swoich codziennych obowiązkach.

Agenda

• Co, jak, czym?

• Jak pisać testy - przegląd narzędzi

• Jak pisać testy - network based

• Jak pisać testy - script based

• Jak pisać testy - zaawansowane aspekty

• Jak nie pisać testów ;) - typowe problemy

Więcej informacji na stronie warsztatów (http://devwarsztaty.pl/warsztaty/2015-10-03).

Kilka rzeczy jednak pozostaje bez zmian:

• BYOD - Bring Your Own Device.

• Uśmiech, poczucie humoru czy też chęć nauki - we własnym zakresie.

• Resztę postaramy się dostarczyć :)

Tym razem obiad jest sponsrowany przez Bank Millennium (https://www.bankmillennium.pl/)! :) super :)

Kilka słów o prowadzącym:

Konrad Kokosa (@konradkokosa (https://twitter.com/konradkokosa))

Wpierw fan C++, od ponad 8 lat zakochany w .NET, choć z ciekawością spoglądający na inne technologie. Kiedyś głównie programista desktopowy, ostatnie lata webowy, mocno zainteresowany tematyką wydajności aplikacji oraz ogólnie pojętej architektury. Ostatnie kilka lat spędził w Banku Millennium, obecnie jako "developeroarchitekt". Zajmuje się tam w dużej mierze nadzorowaniem, testowaniem i troubleshootingiem wydajności aplikacji ASP.NET (http://asp.net/). Co w przypadku dużego systemu bankowego z milionowymi liczbami odsłon jest wyzwaniem ciekawym.

Ponadto świeżo upieczony blogger (blog.kokosa.net (http://blog.kokosa.net/)), z głową pełną pomysłów na nowe inicjatywy związane z wydajnością aplikacji webowych. Aż dwa wystąpienia na Warszawskiej Grupie .NET czyni go praktycznie prelegentem, zwłaszcza, że pała chęcią kolejnych.