Past Meetup

06 - Pamięć w .NET - wszystko co chciałbyś wiedzieć

This Meetup is past

26 people went

Location image of event venue

Details

Wszystkie informacje jak i krótie FAQ spotaknia są dostępne na stronie devWarsztatów (http://devwarsztaty.pl/warsztaty/2016-06-04/).

Uwaga: Przez błąd... wielki błąd rejestracja już ruszyła:) oja oja oja oja oja :) wieć jej nie cofam a piszę oficjalnie info. Sorki :)

Zaczynamy serię wiedzy .NET, wiedzy którą powinni posiadać wszyscy programiście .NET przynajmniej na podstawowym poziomie. My zaś mamy zamiar wejść w to trochę głębiej, tak by każdy z was mógł wyjść z warsztatu twierdząc, że wie na jakiej zasadzie działa .NET pod spodem, pod względem zarządzania pamięcią. Rzecz bardzo ważna która przyda się bardzo w następnych warsztatach :) Na pierwszą część dwu-częściowego cyklu zaprasza, już wcześniej u nas goszczący - Konrad Kokosa.

Agenda

Na szkoleniu poruszymy kompleksowo temat pamięci w środowisku .NET:

• teoretyczny wstęp do tematu

• poznanie narzędzi: Visual Studio, jetBrains dotMemory - narzędzi prostych i przyjemnych acz nie zawsze wystarczających

• poznanie WinDbg - niskopoziomowego narzędzi, którym dotkniemy żywy organizm

• poznanie kilku innych, pomocniczych narzędzi, m.in.: procdump, DebugDiag, VMMap

• zastosowanie teorii i poznanych narzędzi do analizy konkretnych, specjalnie spreparowanych problemów i sytuacji - .NETowych aplikacji webowych i okienkowych

Wymagania

• Visual Studio

• JetBrains dotMemory (demo wystarczy)

• WinDbg (za pomocą debug tools (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff551063%28v=vs.85%29.aspx?f=255&MSPPError=-2147217396))

Miejsce

Tym razem spotykamy się w Banku Millennium, kawa, przekąski i obiad zostaną także przez bank dostarczone, więc super duży plus, dzięki :)

Kilka słów o prelegencie:

Konrad Kokosa (@konradkokosa (https://twitter.com/konradkokosa))

Wpierw fan C++, od ponad 8 lat zakochany w .NET, choć z ciekawością spoglądający na inne technologie. Kiedyś głównie programista desktopowy, ostatnie lata webowy, mocno zainteresowany tematyką wydajności aplikacji oraz ogólnie pojętej architektury. Ostatnie kilka lat spędził w Banku Millennium, obecnie jako "developeroarchitekt". Zajmuje się tam w dużej mierze nadzorowaniem, testowaniem i troubleshootingiem wydajności aplikacji ASP.NET (http://asp.net/). Co w przypadku dużego systemu bankowego z milionowymi liczbami odsłon jest wyzwaniem ciekawym.

Ponadto świeżo upieczony blogger (blog.kokosa.net (http://blog.kokosa.net/)), z głową pełną pomysłów na nowe inicjatywy związane z wydajnością aplikacji webowych. Aż dwa wystąpienia na Warszawskiej Grupie .NET czyni go praktycznie prelegentem, zwłaszcza, że pała chęcią kolejnych.