[BIA] Azure Workshops #3 - Serverless with Cosmos DB, Functions and Logic Apps

What we'll do

Zapraszamy na trzecie już warsztaty organizowane przez Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku. Ich tematem będzie Serverless, a poprowadzi je Beata Zalewa.
Warsztaty odbędą się 13 kwietnia, w sobotę i rozpoczną się o godzinie 9:00. Potrwają około 8h wliczając przerwy, w tym około półgodzinną na zjedzenie posiłku.
Na warsztatach oprócz góry przydatnych informacji i dobrej zabawy ogarniemy coś do picia i jedzenia byście nie musieli się o nic martwić i w spokoju zająć się pochłanieniem wiedzy, którą ma nam do zaoferowania Beata.

A teraz kilka słów o prowadzącej. Beata działa w branży od kilkunastu lat. Programista, administrator, konsultant i wdrożeniowiec, freelancer (zalnet.pl). Od 2010 roku prowadzi szkolenia jako certyfikowany trener (Microsoft Certified Trainer). Autorka artykułów (IT Professional, Lubelski Programista) i blogerka (blog.zalnet.pl). Pracuje głównie z produktami firmy Microsoft takimi jak C#, Microsoft SQL, SharePoint Server on-premise i SharePoint Online, Azure, ale takie produkty jak MySQL, Oracle czy WordPress nie są jej obce. Mama 14-letniej Darii, którą stara się zarazić pasją do programowania. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i uwielbia poznawać nowych ludzi.

----

Tytuł: Azure Workshops #3 - Serverless with Cosmos DB, Functions and Logic Apps

Dzięki bezserwerowym aplikacjom możemy skupić się na tworzeniu i zarządzaniu aplikacjami, a nie infrastrukturą. Możemy zająć się tworzeniem aplikacji i nie martwić się koniecznością tworzenia nowych lub utrzymywaniem i naprawą istniejących serwerów. Azure dostarcza w pełni zarządzaną platformę obliczeniową o wysokiej niezawodności i skutecznych zabezpieczeniach. Dzięki skalowaniu na żądanie możemy zwiększać zasoby obliczeniowe wtedy, kiedy tego naprawdę potrzebujemy i nie musimy już alokować większych zasobów „na zapas”, nie mając pojęcia czy będą kiedykolwiek w ogóle użyte.
Aplikacje bezserwerowe pozwalają na szybkie budowanie rozwiązań nowej generacji. Na tych warsztatach zobaczymy, jakich zaawansowanych narzędzi do tworzenia aplikacji bez serwera dostarczają Azure Logic Apps i Azure Functions i jak używając tych narzędzi możemy uczynić pracę programistów szybszą i wydajniejszą. Dodając do tego bazy danych Azure Cosmos DB i uruchamiając logikę w czasie rzeczywistym, możemy tworzyć aplikacje spełniające wymagania klientów, takie jak niezawodność i skalowalność. A wszystko to używając wybranego języka programowania. Podczas warsztatów zostanie stworzona aplikacja, wykorzystująca wszystkie wyżej opisane usługi

Wymagania od Ciebie:
- Subskrypcja Azure (może być darmowy trial, nie powinniśmy wydać więcej niż 5 dolarów podczas warsztatów)
- Podstawowa znajomość języka C# (niezbędna do napisania kilku prostych linijek kodu)

Pamiętaj też o zabraniu ze sobą gotowego do pracy laptopa.

----

Powiadomienia o warsztatach w pierwszej kolejności wysyłane są uczestnikom ostatniego spotkania, którzy uzupełnili ankietę, w poniedziałek (11 III) wieczorem rozpoczynamy promocję eventu na szerszą skalę.

----

Warsztaty odbędą się w Transferowni, pomieszczeniu udostępnionym nam przez Białostocki Park Naukowo Technologiczny. Budynek znajduje się przy ulicy Żurawiej 71 oraz posiada bezpłatny parking. Osoby niezmotoryzowane najłatwiej dojadą na miejsce autobusami linii 4 lub 19.

----

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom - Elastic Cloud Solutions oraz BPNT. <3

Zapisujcie się, a jeśli nie możesz się pojawić to daj proszę znać, by Twoje miejsce się nie zmarnowało. Jest ich bardzo ograniczona liczba, a wiedza z pewnością się komuś przyda.