[BIA] Azure Workshops #3 - Serverless with Cosmos DB, Functions and Logic Apps

Microsoft Azure User Group Poland
Microsoft Azure User Group Poland
Public group
Location image of event venue

What we'll do

Zapraszamy na trzecie już warsztaty organizowane przez Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku. Ich tematem będzie Serverless, a poprowadzi je Beata Zalewa.
Warsztaty odbędą się 13 kwietnia, w sobotę i rozpoczną się o godzinie 9:00. Potrwają około 8h wliczając przerwy, w tym około półgodzinną na zjedzenie posiłku.
Na warsztatach oprócz góry przydatnych informacji i dobrej zabawy ogarniemy coś do picia i jedzenia byście nie musieli się o nic martwić i w spokoju zająć się pochłanieniem wiedzy, którą ma nam do zaoferowania Beata.

A teraz kilka słów o prowadzącej. Beata działa w branży od kilkunastu lat. Programista, administrator, konsultant i wdrożeniowiec, freelancer (zalnet.pl). Od 2010 roku prowadzi szkolenia jako certyfikowany trener (Microsoft Certified Trainer). Autorka artykułów (IT Professional, Lubelski Programista) i blogerka (blog.zalnet.pl). Pracuje głównie z produktami firmy Microsoft takimi jak C#, Microsoft SQL, SharePoint Server on-premise i SharePoint Online, Azure, ale takie produkty jak MySQL, Oracle czy WordPress nie są jej obce. Mama 14-letniej Darii, którą stara się zarazić pasją do programowania. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i uwielbia poznawać nowych ludzi.

----

Tytuł: Azure Workshops #3 - Serverless with Cosmos DB, Functions and Logic Apps

Dzięki bezserwerowym aplikacjom możemy skupić się na tworzeniu i zarządzaniu aplikacjami, a nie infrastrukturą. Możemy zająć się tworzeniem aplikacji i nie martwić się koniecznością tworzenia nowych lub utrzymywaniem i naprawą istniejących serwerów. Azure dostarcza w pełni zarządzaną platformę obliczeniową o wysokiej niezawodności i skutecznych zabezpieczeniach. Dzięki skalowaniu na żądanie możemy zwiększać zasoby obliczeniowe wtedy, kiedy tego naprawdę potrzebujemy i nie musimy już alokować większych zasobów „na zapas”, nie mając pojęcia czy będą kiedykolwiek w ogóle użyte.
Aplikacje bezserwerowe pozwalają na szybkie budowanie rozwiązań nowej generacji. Na tych warsztatach zobaczymy, jakich zaawansowanych narzędzi do tworzenia aplikacji bez serwera dostarczają Azure Logic Apps i Azure Functions i jak używając tych narzędzi możemy uczynić pracę programistów szybszą i wydajniejszą. Dodając do tego bazy danych Azure Cosmos DB i uruchamiając logikę w czasie rzeczywistym, możemy tworzyć aplikacje spełniające wymagania klientów, takie jak niezawodność i skalowalność. A wszystko to używając wybranego języka programowania. Podczas warsztatów zostanie stworzona aplikacja, wykorzystująca wszystkie wyżej opisane usługi

Wymagania od Ciebie:
- Subskrypcja Azure (może być darmowy trial, nie powinniśmy wydać więcej niż 5 dolarów podczas warsztatów)
- Podstawowa znajomość języka C# (niezbędna do napisania kilku prostych linijek kodu)

Pamiętaj też o zabraniu ze sobą gotowego do pracy laptopa.

----

Powiadomienia o warsztatach w pierwszej kolejności wysyłane są uczestnikom ostatniego spotkania, którzy uzupełnili ankietę, w poniedziałek (11 III) wieczorem rozpoczynamy promocję eventu na szerszą skalę.

----

Warsztaty odbędą się w Transferowni, pomieszczeniu udostępnionym nam przez Białostocki Park Naukowo Technologiczny. Budynek znajduje się przy ulicy Żurawiej 71 oraz posiada bezpłatny parking. Osoby niezmotoryzowane najłatwiej dojadą na miejsce autobusami linii 4 lub 19.

----

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom - Elastic Cloud Solutions oraz BPNT. <3

Zapisujcie się, a jeśli nie możesz się pojawić to daj proszę znać, by Twoje miejsce się nie zmarnowało. Jest ich bardzo ograniczona liczba, a wiedza z pewnością się komuś przyda.