45 Spotkanie Data Community Lublin

What we'll do

Zapraszamy na kolejne spotkanie Data Community - Lublin. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Asseco Business Solutions na ul. Wallenroda 4C. KIEDY
7 marca (czwartek) godz. 17:00

AGENDA
17:00 – 17:10 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
17:10 – 18:00 Tomasz Cieplak - Pierwsze spotkanie z Apache Spark i językiem Python
18:00 – 18:10 Networking, pizza
18:30 - Beata Zalewa - Kiedy nie ma JSONa...

ABSTRAKTY

Pierwsze spotkanie z Apache Spark i językiem Python
Wprowadzenie do rozproszonej platformy analizy danych, Apache Spark, stanowiącej podstawę serwisu Databricks, który jest dostępny w portfelu usług większości chmurowych potentatów. Na sesji zostanie zaprezentowane krótkie wprowadzenie do implementacji API platformy Apache Spark w języku Python.


Kiedy nie ma JSONa...
Jest Tłusty Czwartek, wszyscy programiści rozluźnieni, zjadają kolejne pączki, aż tu nagle błogi spokój przerywa telefon: nie działają tabelki na stronie, bo nie ma JSONa. Na twarzach programistów widać przerażenie i grozę, porzucają pączki i zaczynają go szukać. To oczywiście czarny scenariusz, który nie powinien mieć racji bytu od czasu, kiedy do SQL Server 2016 dodano wsparcie dla tego popularnego formatu używanego do wymiany danych. Najczęściej jest wykorzystywany do przekazywania i odbierania danych z serwera przez aplikacje na stronie internetowej. W tej sesji pokażę, jak możemy pracować z JSONem z poziomu bazy danych, z jakich wbudowanych funkcji możemy skorzystać, aby ułatwić sobie pracę z JSONem, do czego może być wykorzystywany w aplikacji i oraz co się stanie ze stroną, kiedy faktycznie nie ma JSONa, bo ktoś go przez przypadek „zwolnił”.


BIO

Tomasz Cieplak
Entuzjasta nauki o danych. Propagator języka Python. Aktywny członek zespołów badawczo-rozwojowych zajmujących się komercyjnymi zastosowaniami systemów analizy danych. Na co dzień działa w obszarze na styku nauki i biznesu. Microsoft MVP w stanie spoczynku.


Beata Zalewa
W branży od ponad 10 lat. Od 9 lat pracuje jako freelancer, posiada tytuł Microsoft Certified Trainer. Prowadzi szkolenia głównie z produktów firmy Microsoft, takich jak Visual C# (od Visual Studio 2003), bazy danych Microsoft SQL Server (od wersji 2000), SharePoint Server (od wersji 2003) i SharePoint Online, Azure, PowerShell. Czasami szkolenia z HTML5 i CSS3. Oprócz szkoleń pracuje z klientami, oferując pomoc w ich pracy, zwłaszcza przy okazji wdrożeń lub wtedy, gdy występują kłopoty. Od czasu do czasu pracuje w projektach jako full-stack developer. Pisze artykuły do IT Professional i do Lubelskiego Programisty. Występuje jako prelegentka albo mentorka dzieląc się swoją wiedzą z innymi.

Zapraszamy!