What we're about

This group is open for all WordPress developers and WordPress enthusiasts. Join us for our WordPress meetups in Istanbul. We will organise WordPress meetups soon!

We are open for all kind of people! We will organize events for both technical and non-technicals.

Our aim to share power of the WordPress with the group and develop our attendees.

--

Meetup grubumuz WordPress ile ilgilenen tüm teknik ve teknik olmayan kişilere açıktır. Hedefimiz WordPress'i daha bilinçli olarak kullanıp, avantajlarını günlük hayatınıza yansıtabileceğiniz örnekleri gerçekleştirmenizi sağlamaktır.

Upcoming events (1)

Olmazsa olmaz eklentiler

SANTRAL

Aylık buluşmalarımıza "Olmazsa olmaz eklentiler"i konuşmak için toplanarak devam ediyoruz. Santral'de gerçekleşecek buluşmamızda Tolga Kaprol ve Çağdaş Dağ moderatörlüğünde WordPress blogunuzda ya da web sitenizde en çok kullanılan, vazgeçilemeyen eklentileri masaya yatıracağız. Gelirken yanınızda sizin için olmazsa olmaz eklentilerin bir listesini bulundurmayı unutmayın! ENGLISH We will talk about essential plugins at this month. The venue is Santral. Tolga Kaprol and Çağdaş Dağ will lead the moderation. We'll discuss the plugins that you can't do without them on your site or your WordPress blog. Please bring a list of "your" essential plugins!

Past Events

Gutenberg Hakkında Konuşuyoruz!

KWORKS

Photos (13)