Past Meetup

#16 Spotkanie Entuzjastów R w Krakowie

This Meetup is past

88 people went

Wydział Zarządzania AGH

ul. Gramatyka 10 · Kraków

How to find us

Spotkanie odbędzie się w starej auli. Wejście głównymi schodami na półpiętro.

Location image of event venue

Details

Kolejne spotkanie entuzjastów R tym razem trochę z pythonem. Zaproszonymi gośćmi są Vladimir Alekseichenko oraz Maciej Majewski.

AGENDA:

Prelegent: Vladimir Alekseichenko
Tytuł prezentacji: Programista 2.0

Opis:
Czy wiesz, że zbliża się 4 rewolucja przemysłowa? Wydaje Ci się, że rozmowy o przejęciu pracę przez robotów dotyczy tylko innych zawodów i programista nadal będzie bardzo potrzebny? Częściowa to jest prawda, ale z drugiej strony szykują się naprawdę duże zmiany w najbliższe 5-10 lat. Dlatego, jeśli chcesz przygotować się, polecam sprawdzić kim będzie programista 2.0. Okazuje się, że poznanie uczenia maszynowego może być ciekawą przygodą (aha i robinie doktoratu jest opcjonalne). Pokażę na przykładach, jak stosunkowo małym wysiłkiem można robić całkiem ciekawe i wartościowe rzeczy. Celem prezentacji jest inspiracji i złamanie bariery co do złożoności tematu uczenia maszynowego. Jak potrafisz programować, to tutaj również dasz sobie rady. Zapraszam.

O mnie:
Vladimir lubi podróże (odwiedził około 30 krajów) ... również w świecie IT. Zaczął programować ponad 10 lat temu i pracował w różnych dziedzinach informatyki (z różnymi technologiami). Przez ostatnie 4 lata zajmuję się tematami związanymi z danymi, takie jak machine learning czy data science. Był zaangażowany w budowę infrastruktury dla wyszukiwarek (TB danych). Przygotował ETL (oparty na stacku Hadoop/Kafka/Storm), robił prognozy sprzedaży i wiele innych. Jest trenerem w warsztatach DataWorkshop.eu gdzie wyjaśnia, jak korzystać z uczenia maszynowego w życiu bez komplikacji teoretycznych i zawiłych wzorów. Ma podcast o sztucznej inteligencji - BiznesMysli.pl Uczestniczy w konkursach Kaggle'a. Kocha dane i wyzwania.

Prelegent: Maciej Majewski
Tytuł prezentacji: Data Science, a eksperyment LHCb przy Wielkim Zderzaczu Hadronów

Opis: Jak można wykorzystać eksplorację danych i uczenie maszynowe w fizyce wysokich energii? Zapoznam was z eksperymentem LHCb oraz wyzwaniami które napotyka.

O mnie:
Od 2016 roku jestem doktorantem na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. Należę do grupy AGH-LHCb współpracującej w ramach eksperymentu LHCb. W ramach współpracy zajmuję się zagadnieniami związanymi z dokładnością detektora, a szczególnie kalibracją. Eksploracją danych i uczeniem maszynowym interesuje się od roku 2013. Prowadzę również zajęcia “Python in The Enterprise“ na które serdecznie zapraszam studentów AGH. Czas poza światem technologii i nauki spędzam na dreptaniu po górach, backpackingu za granicą.

ZAPRASZAMY!