Past Meetup

Why R? 2018 pre-meeting

This Meetup is past

62 people went

Wydział Zarządzania AGH

ul. Gramatyka 10 · Kraków

How to find us

Spotkanie w nowej auli (po wejściu do budynku schodzimy w dół i przed kawiarenką skręcamy w lewo).

Location image of event venue

Details

Kolejne spotkanie eRka jest częścią konferencji Why R? 2018, która odbędzie się w dniach 2-5 lipca we Wrocławiu (więcej informacji można znaleźć pod adresem http://whyr2018.pl/). Spotkanie w standardowej formule dwie prelekcje + pizza + networking przy piwie.

AGENDA:

Michał Maj "Klasyfikacja obrazu przy pomocy Keras i R"
Bio:
Jestem freelancerem, obecnie na stanowisku Data Scientist w Appsilon Data Science. Poprzednio pracowałem jako Data Analyst w Grupie Wirtualna Polska gdzie zajmowałem się scoringiem reklamowym. Interesuje się statystyką, machine learningiem i jestem wielkim miłośnikiem R oraz pakietu Shiny.
Opis:
Deep Learning, będący jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi Sztucznej Inteligencji, zajmuje się rozwiązywaniem skomplikowanych problemów takich jak detekcja obrazu, rozpoznawanie mowy, translacja językowa czy samosterujące samochody. W obecnych czasach istnieje wiele programów/pakietów do Deep Learningu jak np. Tensorflow, Theano, CNTK czy PyTorch, niestety do niedawna korzystanie z nich nie było możliwe w R. Wszystko zmieniło się za sprawą R-owego pakietu ‘Keras’. Podczas prezentacji opowiem czym jest Keras i jak za jego pomocą stworzyć swoją pierwszą sieć konwolucyjną do klasyfikacji obrazu.

Karol Klimas "Implementacja Excela w R"
Bio:
Absolwent matematyki (UW) oraz metod ilościowych i systemów informacyjnych (SGH). Od 2014 roku pracuje jako analityk ds. ekonomicznych w mBanku. Po raz pierwszy zetknął się z R w 2010. Narzędzie to wykorzystuje w codziennej pracy, m.in. do prognozowania (głównie szeregi czasowe) czy tworzenia aplikacji w Shiny. W wolnym czasie pływa i jeździe na rowerze.
Opis:
Istnieje wiele narzędzi służących do wczytywania danych z arkuszy kalkulacyjnych (format xlsx) do R (openxlsx, xlsx, readxl). Arkusze kalkulacyjne jednak zawierają częściej dużo więcej informacji niż tylko czyste dane, są w nich tworzone modele, przeprowadzane symulacje, wyceny itp. W prezentacji pokażę jak można takie schematy wczytać oraz zaimplementować w R nie otwierając ani razu arkusza Excel.

ZAPRASZAMY !!!

*** UWAGA ***

Dla zainteresowanych konferencją dostępna jest już wczesna rejestracja, natomiast dzięki platynowemu sponsorowi McKinsey ograniczona liczba biletów studenckich jest dostępna w promocyjnej cenie.

Wydarzenie na wydziale Zarządzania AGH wspierane jest przez koło naukowe EKONOMETRYK.