SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #37

Cet événement est passé

156 y sont allés

Détails

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty siódmy MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: ,,Serverless running functions on Kubernetes with kubeless” – Isaac Dominguez, Javier Castro

Uwaga: Prelekcja w języku angielskim!

Na spotkaniu omówimy narzędzie kubeless, czyli strukturę serveless działającą w Kubernetesie. Severless framework w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Dowiecie się jak stworzyć aplikację i jak rozwiązywać różne problemy takie jak uwierzytelnienie, tajne zarządzanie lub zarządzanie zdarzeniami. A to wszystko na podstawie doświadczenia pracowników vente-privee.

Isaac Dominguez - posiada 10-letnie doświadczenie w administrowaniu systemami i 2-letnie doświadczenie jako inżynier devops. Jak sam o sobie mówi jest ninja Cloud AWS i bardzo lubi cloud computing.

Javier Castro - ma 6-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania i 4-letnie doświadczenie jako inżynier devops. Javier ponadto jest pasjonatem CI-CD pipelines i automatyzacji.

ENG:
During our next meeting we will discuss about kubeless. It’s serveless framework that operate on kubernetes and are gaining more and more popularity. Throughout the session we will explain how to create an application in kubeless and how to solve different problems such as authentication, secret management or event management. All this based on the experience of vente-privee employees

Isaac Dominguez - computer engineer with 10 years of experience in system administration and 2 years of experience as a devops engineer. He is an AWS Cloud ninja and I like so much the cloud computing.

Javier Castro - computer engineer with 6 years of experience in software development and 4 years of experience as a devops engineer, Javier is a passionate about CI-CD pipelines and automation.

19:45 Prelekcja #2 ,,W magicznym ogrodzie Docker” – Kamil Grabowski

Docker jest wspaniałą technologią. Przy pomocy Dockera w prosty sposób możemy rozwiązać jeden problem, a na jego miejsce stworzyć dwa inne, nowe, bardziej skomplikowane... Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Czy przyczyną jest architektura Dockera? Brak zrozumienia? A może coś więcej? Kamil zaprasza na swój wykład, podczas którego przyjrzymy się z bliska największym mitom i legendom o tej technologii.

Kamil Grabowski - na co dzień pracuje w Rebased, gdzie wspólnie z koleżankami i kolegami rozwija system do sterowania farmą paneli słonecznych rozsianych po całym świecie. W wolnych chwilach zajmuje się kontenerami, chmurami, automatyzacją oraz programowaniem.

21:00 Networking i pizza!

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy: OVH (https://www.ovh.pl/), Aviva (www.aviva.pl/meetup), Cloudflare, MDDV (http://www.mddv.pl/) i vente-privee (https://twitter.com/ventepriveeTech). Patronem Medialnym jest Radio Kampus (http://radiokampus.fm/).

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć na naszym kanale w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska i na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska